Genel

Tutal Ailesinden Eğitime Destek

Genç yaşta hayatını kaybeden Av. Murat Ceyhun Tutal'ın ailesi tarafından isminin yaşatılması için okul kütüphanesine kitap desteği verilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Genç yaşta hayatını kaybeden Av. Murat Ceyhun Tutal’ın ailesi tarafından isminin yaşatılması için okul kütüphanesine kitap desteği verilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

KÜLTÜR SEVİYELERİNİ YÜKSELTMİŞ OLACAKLAR

Gündoğdu Manas İlkokulunda kütüphane açılışı yapıldı. Açılışa, Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, Okul Müdürü İbrahim Argana ve genç yaşta yaşamını yitiren Av. Murat Ceyhun Tutal anısına eğitime destek veren baba İsmail, annesi Nezgül ve kız kardeşi Gülçin Tutal katıldı.Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi açılışta yaptığı konuşmada, eğitime verilen desteğin çok anlamlı olduğunu bu nedenle vefat eden Av. Murat Ceyhun Tutal’ın hatırasının kütüphanede her daim yaşatılacağını söyledi.Tutal ailesinin desteği sayesinde zengin kitap içerikleriyle öğrencilerin eğitimlerine destek sağlanacağını belirten Tüfekçi, “Bugün burada çok önemli ve bir o kadar da anlamlı bir açılışı yapmış bulunuyoruz. Merhum avukat kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onun anısına kütüphaneye bağışlanan kitaplar hepimizi ziyadesiyle memnun etti. Öğrencilerimiz buradaki kitapları okuyacak, hem derslerine hem de bilgi ve kültür seviyelerini yükseltmiş olacaklar” dedi.

ÖĞRENCİLER KİTAPLARLA DOST OLABİLİYORLAR

Öğrencileri her fırsatta kitapla buluşturmanın gayreti içinde olduklarını hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:”Bakanlığımızın talimatları kapsamında ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projeleri ile okullarımızın her biri kütüphaneye kavuşturuldu. Burada asıl amaç kütüphanelerimizi çocukların sürekli girip çıkabilecekleri yerlere dönüştürmek ve kitapları öğrencilerin hemen ulaşabilecekleri bir mekan oluşturmak istedik. Bu sayede öğrenciler istedikleri her bilgiye öğretmenlerinin de rehberliği ile rahatlıkla ulaşabiliyor ve öğrenciler kitaplarla dost olabiliyorlar. İnsanın kitapla kurduğu bireysel iletişim çok önemli ve bunu okullarda erken yaşlarda sağlayabilirsek bu da çok kıymetli bir değer. Burada kazanılan alışkanlıklar ömür boyu süren bir eylem haline geliyor. Ben buradan bu imkanlara destek veren Tutal ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Kitaplar, insanın son nefesine kadar ona eşlik eder. Dolayısıyla, her yeni günde, kitaplardaki her yeni satırda ufkumuz daha da genişliyor. Tutal ailesinin katkısı bu anlamda hep devam edecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır.”Tüfekçi ve beraberindekiler ile Tutal ailesi, açılışı yapılan kütüphaneyi ziyaret edildi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x