ManşetYaşam

UMKE göreve hazır

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Ülkemiz genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları ilimizde de hayatı olumsuz derecede etkiliyor. Vatandaşların zor durumda yaşamaması amacıyla da İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekipleri göreve hazır şekilde hazırlıklarını tamamladı.

70 KİŞİLİK ÖZEL EĞİTİMLİ PERSONEL
İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), zor doğa şartlarında, doğal afetlerde, depremlerde, çoklu trafik kazalarında ve hayatı olumsuz etkileyen bütün çoklu yaralanmalı olaylarda 5’ i Doktor toplam 70 kişilik özel eğitimli personeli, teknik ve tıbbi tüm malzemeleri, ayrıca özel haberleşme ağı ile yıl boyunca hizmete hazır bir şekilde bekliyor.

4X4 KAR PALETLİ AMBULANS
Son günlerde Kırıkkale genelinde,  insan hayatını etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Ekiplerimiz ile iki (2) adet UMKE özel donanımlı 4×4 arazi aracı, 1 (adet) 4×4 kar paletli ambulans ile eğitimli personelleri olan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) hizmet veriyor.

NAKLİNİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİRLER
İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş. “UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımız, kış boyunca kar yağışından dolayı yolları kapanan ve ulaşım sağlanamayan ilimiz ve ilimize bağlı ilçe, kasaba ve köylerde yaşayan hastalara ulaşım sağlayarak gerekli acil tıbbi müdahalelerini olay yerinde gerçekleştirip en kısa süre içerisinde ilimiz hastanelerine naklini gerçekleştirmektedirler” dedi.

YARDIM TALEBİNDE BULUNSUNLAR
Güngüneş, “İlimizde birçok alanda UMKE ekiplerimizden faydalanıyoruz, çok iyi bir donanıma sahip olan ekibimiz yurt içinde ve yurt dışında uluslararası birçok alanda hizmetlerine devam etmektedir. İlimiz ve ilimize bağlı tüm ilçe ve köylerde ikamet eden bütün vatandaşlarımız için acil tıbbi yardım gerektiği durumlarda, olumsuz hava koşulları vatandaşlarımızı paniğe sevk etmesin, vatandaşlarımız sadece 112 Acil Çağrı hattını arayarak bizlerden acil tıbbi yardım talebinde bulunsunlar.”

BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
“İlimizde başta Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz, AFAD ekiplerimiz ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile UMKE ekiplerimizin en kısa sürede ulaşım sağlamaları açısından ayrıntılı adres tarifi yapmaları yeterli olacaktır. Devletimizin tüm imkanlarının onlar için seferber olacağından emin olabilirler, ekiplerimize bu zorlu kış mesailerinde başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x