ManşetYaşam

Yabani hayvanlar için yem bırakıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğada zor şartlarda bulunan yabani hayvanlar için yem bırakıldı.

YİYECEK BULAMIYORLAR
Son günlerde Kırıkkale merkez, ilçe ve köylerinde etkili olan kar yağışı sonrası Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğada zor şartlarda bulunan yabani hayvanlar için yem bırakıldı. Yabani hayvanların soğuklarda yem bulmakta zorlandığını belirten Av koruma görevlisi Duran Kutluca, “Bizlerde müdürlük olarak gerekli çalışmalarımızı yapmış bulunmaktayız” dedi. Kutluca, “Şube Müdürlüğümüzce çetin geçen kış şartlarından dolayı yaban havanlarının yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması için Kırıkkale ilimiz merkez ve ilçe-köy arazilerine Şube Müdürlüğümüzce 750 kg çorbalık tavuk, 250 kg tavuk kemiği,250 kg ciğer ve 1000 kg buğday, 5000 kg Çorbalık tavuk, 200 kg tavuk kemiği, 250 kg ciğer ve 500 kg buğday Tarihinde yemlemesi yapılmış olup yemleme çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x