ManşetYaşam

Usta, Kırıkkalelilerle bir araya geldi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yağmur Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından, düzenlenen 3’ncü Geleneksel Altın Kepçe Yemek Yarışması gerçekleşti.
BİN KİŞİ
Yarışmada Samanyolu Televizyonu ekranlarında yayınlanan Yeşil Elma programının ‘Oktay Usta’sı Oktay Aymelek’i, Kırıkkaleli hanımlarla buluştu. Oktay Usta’nın birbirinden renkli shovları ve eğlenceli yarışmalarıyla başlayan programda en güzel yemek yarışması çekişmeli geçti. Programa yaklaşık bin kişi katıldı.
HEDİYELER VERİLDİ
İşler Pastaneleri ana sponsorluğunda Gök Düğün Salonu’nda düzenlenen yemek yarışmasında kadınlar, hünerlerini sergiledi.  Yöresel yemeklerin oluştuğu yarışmada her kategoride dereceye giren yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi.
KATKI SAĞLADI
Her geçen yıl artan bir ilgi ile gelişen yemek yarışmasının, doyumsuz güzelliklere sahip Kırıkkale bölgesinin oldukça farklı bir kültürel yapısını ortaya koyan mutfak kültürünün de yaygınlaşmasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Yağmur Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Fikriye Sözeri, geleneksel yemek kültürünün gelecek nesillere de aktarılması adına önemli bir misyon üstlenen bu tür yarışmaların da, geçmiş kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında itici bir güç oluşturacağını söyledi.
YOĞUN İLGİ
Sözeri, “Bu etkinlikte dünyaca ünlü aşçı Oktay Usta’yı Kırıkkaleli hemşerilerimizle buluşturduk.  Oktay Usta’nın Kırıkkaleli hemşerilerimizle mutfak sırlarını paylaştığı programda kadınlar, önlük, kep ve kitaplarını imzalatma fırsatı buldular. Çok yoğun bir ilgi gösterilen programa katılanlarla salon hemen hemen doldu. Programa katılanlar, Oktay Usta ile bol bol fotoğraf çektirme fırsatı buldular.” dedi.
İMZA ATILDI
Yağmur Eğitim ve Kültür Derneği’nin böylesine bir etkinlik düzenlemesinin Kırıkkale için bir onur olduğunu belirten programın ana sponsoru İşler Pastahaneleri sahibi Mehmet İşler ise “ Bu programla Kırıkkale’de büyük bir etkinliğe imza attılar. Kadınların televizyondan görebildiği Oktay Usta’yı tanıma fırsatı buldular.”diye konuştu.
 
 
 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu