Manşet

Vali Tekbıyıkoğlu Göreve Başladı

02 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan 2021/ 467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğine atanan Bülent Tekbıyıkoğlu görevlendirme yazısını imzalayarak resmen görevine başladı. Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu için Kırıkkale Valiliği önünde resmi tören düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu "Milli Mücadelemizde çok önemli bir yere sahip, savunma Sanayimizin üssü Kırıkkale'yi birçok açıdan marka bir şehir olarak değerlendiriyorum''dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

02 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan 2021/ 467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğine atanan Bülent Tekbıyıkoğlu görevlendirme yazısını imzalayarak resmen görevine başladı. Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu için Kırıkkale Valiliği önünde resmi tören düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu “Milli Mücadelemizde çok önemli bir yere sahip, savunma Sanayimizin üssü Kırıkkale’yi birçok açıdan marka bir şehir olarak değerlendiriyorum”dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nu Kırıkkale protokolü karşıladı. Vali Tekbıyıkoğlu, protokolle tek tek selamlaştı. Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yüksek makamının 01.10.2021 tarih ve 2021/467 sayılı kararnameleri ile atanmış olduğum Kırıkkale Valiliğine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum.Bu vesileyle beni bu şehre hizmet etmeye layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya sizlerin huzurunda bir kez daha şükranlarımı arz ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”dedi.

KIRIKKALE MARKA ŞEHİR

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale’nin savunma sanayinde bir marka şehir olduğunu söyledi. Tekbıyıkoğlu, “Öncelikle belirtmek isterim ki Mülki İdare mesleğinde meslek mensupları teamül gereği kendi memleketlerine atanmazlar. Benim memleketim Çorum ilinin Sungurlu ilçesi, doğduğum büyüdüğüm yer ise Ankara. Yani Kırıkkale ilinin iki yakın komşusu. Bu münasebetle kendimi sizlerin hemşehrisi ve sizlerden biri olarak görüyorum ve kendim ile hemşehrilerimin arasında bu hukuku daima koruyacağımın ve sizlerden biri olarak kalacağımın altını çizmek isterim.Yeşil Vadisi, Çeşnigir Kanyonu, Dinek Dağı gibi birçok doğal güzelliği içinde barındıran, Ballı Babaları, Haydar Sultanları, Hasan Dedeleri bağrında yatıran, Milli Mücadelemizde çok önemli bir yere sahip, temelleri Osmanlıda Keskin Redif Deposuna kadar dayanan Savunma Sanayimizin üssü Kırıkkale’yi birçok açıdan marka bir şehir olarak değerlendiriyorum.”dedi.

HAYIRLI OLSUN

Vali Tekbıyıkoğlu, “Kırıkkale’mizin marka değerini daha da ileriye taşımak adına, başta hemşerilerimiz olmak üzere Milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile yakın bir iletişim içinde çalışacağımızı ve bu çalışmaları yürütürken; kahraman şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin, gazilerimizin bizim önceliğimiz olacağını vurgulamak isterim.Kırıkkale’nin il olduğu tarih olan 1989 yılından bu güne kadar çok önemli yöneticileri oldu. Bu çok önemli yöneticilerden biri olan görevi kendisinden devraldığım yeni AFAD Başkanımız Yunus Sezer Valim başta olmak üzere şehrimize hizmet etmiş bütün vali ve yöneticilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.Burada yapacağımız hizmetlerin şehrimize ve hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun”dedi.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x