2018 Milletvekilliği SeçimleriSiyaset

Vali ve Emniyet Müdürüyle Fotoğraf Çektirmekle Siyaset Olmaz

24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yarışacak Milletvekili adayı belirleme süreci devam ederken, Kırıkkale’de bu zamana kadar görmeye alışık olmadığımız gelişmeler de yaşanmıyor değil.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CİHAT - Vali ve Emniyet Müdürüyle Fotoğraf Çektirmekle Siyaset Olmaz24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yarışacak Milletvekili adayı belirleme süreci devam ederken, Kırıkkale’de bu zamana kadar görmeye alışık olmadığımız gelişmeler de yaşanmıyor değil.

Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak;

Yasak olmasına rağmen çakarlı ve sirenli araç kullananı mı ararsın!

Açılıştan açılışa koşanımı ararsın!

Cumhurbaşkanıyla ne zaman çekildiği belli olmayan fotoğraf paylaşanı mı ararsın!

Vali ve Emniyet Müdürünü ziyaret ederek onlarla 40 yıllık dostmuş gibi görüntü vereni mi ararsın!

Vatandaşlarla tanışmak ve sohbet yerine bürokrasiyi ziyaret edeni mi ararsın!

Daha önce uygulamaya konmuş uygulamaları kendi fikriymiş gibi savunanları mı ararsın!

Kendisini anlatmaya çalışırken, aynı partiden olmasına rağmen kendisinden öncekileri karalayanı mı ararsın!

Bunların hepsini görmek mümkün. Kırıkkaleliler yukarıda saydığımız görüntüleri görmek değil, çantacı olmayan(yani seçim zamanı Kırıkkale’ye gelen ve bir daha Kırıkkale’ye uğramayan), onunla bununla fotoğraf çektirip kendisini tepede gösteren değil, kendisiyle kucaklaşan, düğünde, bayramda, cenazede birlikte olduğu, aynı şehirde yaşadığı, ekmeği-aşı Kırıkkale’de olan, şehrin sorunlarını bilen siyasetçi istiyor.

Hal bu ki Vali ve Emniyet Müdürü ile fotoğraf çektirmekle siyaset olmaz. Bu hareketleri yapanlar her halde Vali ve Emniyet Müdürünün bu tür olayların farkında olduğunu da biliyordur. Siyasetçi dediğin vatandaşın içerisine iner kendisini tanıtır, yapacağı çalışmaları anlatır. Sen şimdiden aday adayıyken çakarlı araçla gezer, geçiş üstünlüğün varmış gibi trafiği ihmal edersen yarın kim bilir neler olur? Kanımca bu tür hareketlerde bulunanlara Emniyet birimlerimiz gerekli cezai müeyyideyi uygulayacaktır. Halkı kucaklarsanız, halkı dinlerseniz size sırtını dönmez. Onun için diyorum ki; güçlü olmanın yolu vatandaşla kucaklaşmaktan geçer. Vatandaşın gönlüne girersen diğer kapılar sana sonuna kadar açılır.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarafsız
tarafsız
2 yıl önce

Mesela en basiti köprünün ankaraya gidiş kısmı var kırıkkaleye geliş kısmı yok o kadar siyasi gelip gidiyor bir tane bunu soran yok saygılı şubatta açılacak demişti mayıs bitecek daha açılacak artık vaadlere karnımız yok icraata bakacaz 3 vekil var ne yaptılar şimdi seçilecekler inşallah hayırlı olur memlekete 400binlerden 200bine geldik bunu sorgulayıp oy atalım..

Keskinli
Keskinli
2 yıl önce

Galiba kendinizden bahsetmişsiniz. Önceden sizde böyleydiniz nerde kalabalık orda siz. Araya girip ön planda olmak isterdiniz önceden

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı