EkonomiKırıkkale

Vali Yunus Sezer OSB’lerde İncelemelerde Bulundu

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi ile Keskin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi ile Keskin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Sezer, ilk olarak Keskin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek, faaliyet gösteren üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.
Vali Sezer’e, Keskin Organize Sanayi Bölgesi’nin genel durumu hakkında brifing sunan Keskin OSB Müdürü İbrahim Erol, bölgelerinde 14 firma bulunduğunu, firmalardan 9’unun üretim aşamasında olduğunu ve bu işyerlerinde toplam 310 kişinin istihdam edildiğini belirtti.
Daha sonra, Keskin Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerini gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Yunus Sezer’e, Vali Yardımcısı Sait  Özkılınç, Keskin Kaymakamı Muammer Köken ve diğer ilgililer eşlik etti.
Keskin OSB ziyaretinin ardından, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’ni de  ziyaret eden Vali Sezer, burada da bazı fabrika ve üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi hakkında Vali Sezer’e bilgilendirmeler de bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın, 1995 yılında 150 hektar alan üzerine kurulan Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde 69 sanayi parselinin bulunduğunu, bu parsellerden 45’in de üretime geçildiğini ve halen bölgede bin 950 kişinin istihdam edildiğini söyledi.
Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bazı üretim tesislerini de gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Yunus Sezer’e, Vali Yardımcısı Sait Özkılınç, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz ve diğer ilgililer eşlik etti.

Vali Yunus Sezer OSB’lerde İncelemelerde Bulundu

Kırıkkale Silah Sanayi İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer başkanlığında toplandı.
Valilik Makam Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, Kırıkkale Silah Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek firmaların talepleri değerlendirilerek, yürütülen çalışmalar hakkında yönetim kurulu üyeleri bilgilendirildi.
Toplantı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ile sona erdi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x