Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Manşet

Varlı Ardiyeciler İle Görüştü

Riskli alan ilan edilen ardiyeciler sitesi esnafları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ile görüşerek mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yardım talebinde bulundular.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Riskli alan ilan edilen ardiyeciler sitesi esnafları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ile görüşerek mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yardım talebinde bulundular.

ÇABA GÖSTERECEĞİNİ SÖYLEDİ

11 Temmuz 2020 tarih ve 31182 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile ‘Riskli Alan’ ilan edilen Ardiyeciler sitesi esnafları sitenin yıkılacak olmasından doğacak mağduriyetlerin giderilmesi noktasında yardım talebinde bulunmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı’yı ziyaret ettiler. Belediye tarafından park olarak değerlendirilmek üzere projelendirilen ardiyeciler sitesinin şu an bulunduğu yerden ayrılmak istemediklerini ifade eden ardiyeci esnafları, kendilerine gösterilen yeni site arazisinin de merkeze çok uzak olduğunu ifade ettiler. Odamız üyesi olan ardiyeci esnaflarının tüm taleplerini Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya ileterek toplu bir görüşme talebinde bulunacağını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, riskli alan ilan edilen bölgenin bu şekilde kullanımına devam edilmesinin çok zor ve kanuna aykırı olduğunu ancak yeni yer tahsisi konusunda belediye ile görüşmeler yaparak mağduriyetlerin giderilmesi için çaba göstereceğini söyledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x