EkonomiGündemKırıkkaleManşet

Varlı: Geri gidişe dur diyeceğiz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ahmet Varlı, şehrimizin geriye gidişine dur demek adına ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, ‘Bizim Kırıkkale’ye borcumuz var. Bunu da yapacağımız hizmetlerle ödeyeceğiz’ dedi.

 

KIRIKKALE BİZE HER ŞEYİ VERDİ

KTSO Başkanı Ahmet Varlı, memleketimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Şehrimizde ne yapabiliriz hep beraber çalışacağız. Şehrimizin geriye gidişine dur demek adına elimizden geleni yapacağız. Anadolu’nun en çok göç veren vilayetlerinden birisi Kırıkkale’dir. Biz ise göç ile buralara geldik. Kırıkkale bize her şeyi verdi. Bizim Kırıkkale’ye borcumuz var”

 

KIRIKKALE PARLAYAN BİR YILDIZ

‘Eskiden Kırıkkale parlayan bir yıldızdı. Fakat bizler şehrimizi sahiplenemedik ve şehrimiz geriye gidiyor. Tedavi noktasında hep beraber elimizden geleni yapacağız’ diyen Başkan Varlı, “Devletten beklentiyi asgariye çekerek kendimiz ne yapabiliriz bunun çalışmalarını yapacağız. Devlet elinden geleni yaptı”

 

MKEK ATIL DURUMDA

MKE Kurumunun Kırıkkale’de, atıl duruma geldiğini söyleyen Varlı, “Atıl duruma gelmesinde bizimde suçumuz var. Türkiye’de 3 rafineri var, bunlardan biriside Kırıkkale’de. Barajımız, ırmağımız, DDY, yolumuz var, tarımımız var. Kırıkkale iklim olarak değil ama tarım üretimi olarak Adana gibi olması lazım”

 

UMUDUMUZ SİLAH İHTİSAS OSB’YE BAĞLADIK

Son olarak Başkan Varlı umutlarını Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne bağladıklarını söyleyerek, “Orada 65 tane parsel olacak. MKEK’nin tedarikçileri orada olacak. 1200 parçayı MKEK dışarıda yaptırıyor. O teşviklerle o işadamlarını buralara getirirsek, MKEK’nin yan sanayisini Kırıkkale’de oluşturacağız” dedi.

 

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x