Gündem

Vatanımız için göze alınabilecek en yüce fedakârlığı yaptılar

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

HABER: YELİZ ERDEM

Telefoncu mesajında, bağımsızlık için kahramanca mücadelelerin verildiğini ve verilmeye de devam edileceğini hatırlattı.

Şehit ve gazilerin milletin birlik ve beraberliği için yakmış oldukları meşalenin hiçbir zaman sönmeyeceğine dikkat çeken Telefoncu, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Şehit ve gazilerimiz; toprağımızı vatan, insanımızı ulus yapan değerlerimizin başında gelir. Gazilerimiz yaşam boyu taşıyacakları izlerle, vatanımız için göze alınabilecek en yüce fedakârlığı yapmıştır. Onlar, tarihimizin şeref sayfalarını oluşturan, bağımsızlık meşalesini yüreklerinde yakan ve yarınlara taşıyan isimsiz kahramanlardır. Türk milletinin özgürlüğüne ve onuruna olan inançları, her daim bizlerin ilham kaynağıdır.

Ecdadımızdan miras kalan bu yüce ruhu, büyük kahramanları ve onların fedakârlıklarını gelecek nesillere anlatmak, bir millet olarak üzerimize düşen en kutsal görevdir. Tarihini bilen nesiller, yarınlara daha güçlü adımlarla yürüyecek, atalarından aldığı güçle yüksek ideallere ulaşacaktır.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diliyorum.”

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu