ManşetYahşihan

Yahşihan’da İnsan Hakları Eğitimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yahşihan ilçesinde kamu personeline insan hakları konusunda eğitim verildi. Yahşihan Kaymakamlığı Mavi Salonda düzenlenen eğitimle kamu personeli insan hakları uygulamaları konusunda bilgilendirildi.
Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Enes Köken, eğitim programında yaptığı sunumda, İstanbul’daki terör saldırısında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.  İnsan haklarının ırk, dil, din ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklar olduğunu vurgulayan Köken, şu bilgileri verdi: “İnsan, medeni yaşamak için yaratılmıştır. Medeniyet ise beldeleri bayındır hale getirmek, memleketleri kalkındırmak, fenni her çeşit gelişmeyi insanların, milletlerin hürriyetleri, rahat ve huzur içinde yaşamaları için kullanmak demektir. İlk insan ve ilk Peygamber Hazreti Adem’den itibaren insanlar medeni olarak yaşamış ve şahsi haklarını kullanmışlardır. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de de yaklaşık bin 400 yıl önce insan hakları bizlere bildirilmiştir. Bu nedenle insan haklarına saygılı olmak gerekir.”

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x