Sağlık

YİH’te emzirme haftası etkinliği düzenlendi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi (YİH) Gebe Okulunda Dünya Emzirme Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

HABER: YELİZ ERDEM

Dünya Sağlık Örgütü, bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini sağlıklı yaşam için şart koşmakta ve her yıl ekim ayının ilk haftasını Dünya Emzirme Haftası” olarak kutlanıyor.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası için yaptığı açıklamada “Anne Sütünün önemi ve Emzirme hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile hastanemiz bünyesinde bulunan Gebe Okulumuzda, doğuma ve bebeğe hazırlık eğitimleri ile anne adaylarına bilimsel ve güncel bilgiler sunmaktadır. Yapılan uygulamalarla verilen bilgilerin pekiştirilmesi sağlanmaktadır” diye konuştu.

Okullarındaki amaçlar hakkında bilgi veren Başhekim Albayrak “Doğumla ilgili doğru ve bilinçli kararlar verilmesini sağlamak, Sağlıklı, normal doğum yaptırabilmek, Doğum sonrası, emzirme ve bebek bakımı konusunda bilgilendirmek, Hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemi sağlıklı, güvenli bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmaktır. Anne sütü, annenin bebeğine vereceği en güzel hediyedir. Çocukların, doğumdan itibaren fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için en temel adım anne sütü ve emzirmedir. Ayrıca emzirme, anne ve çocuk arasındaki güven ve sevgi bağını kuvvetlendirir” dedi.

 

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu