GündemKırıkkaleSpor

Yüzme müsabakaları sona erdi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Okul Sporları 2014-2015 eğitim öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Minikler Küçükler, Yıldızlar Kız-Erkek Yüzme müsabakaları sona erdi.
 
YÜZMEYİ ÖĞRENİN
10-11 Mart 2015 tarihleri arasında Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Okul Sporları Minikler Küçükler, Yıldızlar Kız-Erkek Yüzme müsabakalarına 12 okul 71 sporcu katıldı.
Yarışmalar; serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek kategorilerinde 50 metre, 100 metre ve 200 metrede gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü ödül töreninde yaptığı konuşmada, Yüzme sporunun 7’den 70’e herkese faydalı olduğunu, yüzme sporu sayesinde insan vücudunun her tarafının çalıştığını, genç nesillerin yüzmeyi mutlaka öğrenmeleri gerektiğini ve bu sayede yaşanan boğulma olaylarının önüne geçilebileceğini söyledi.
 
BAŞARILAR DİLEDİ
Ünlü “Halkımıza spor yaptırabilmek için Olimpik Yüzme Havuzumuzda 4 antrenörümüz görev yapmaktadır ve haftanın 6 günü sabah 09:00’dan gece 22:00’e kadar hizmet vermekteyiz. Tüm halkımızı Olimpik Yüzme Havuzumuzu kullanmaya davet ediyoruz” dedi. Ünlü konuşmasının devamında Anadolu yıldızlar liginden bahsederek “Osmaniye de yapılan Anadolu yıldızlar ligi müsabakalarında bölgemizdeki büyük şehirlerden sonra gelmekteyiz.  Müsabakaların düzenlenmesinde emeği geçen Okul Sporları İl Temsilcimize, beden eğitimi öğretmenlerimize, müsabakaya katılan sporcularımıza ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum, turnuvaya katılan bütün sporcuları tebrik ediyorum” diye konuştu. Ünlü, Grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek olan takımlara başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
 
 

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu