Ekonomi

Çitçiye ilaçlama ve budama eğitimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balışeyh ilçesinde çiftçileri çeşitli tarımsal konularda bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenlendi.
 
Bilgi verildi
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Kırlangıç köyü konağında düzenlenen toplantıda, çiftçilere tarımsal destekleme takvimi, genel hayvansal ve bitkisel üretim konularında bilgi verildi. Toplantıda konuşan Kaymakam Yusuf Yıldırım, yörede çiftçiliğin büyük önem taşıdığını belirterek, düzenlenen eğitimler sayesinde organik tarım, toprak analizi, desteklemeler, toprak analizi, tarla ve bahçelerde ilaç kullanımı, budama, meyvecilik ve daha bir çok konuda çiftçilerin bilgilendirildiğini söyledi. Toplantıya, Kaymakam Yıldırım’ın yanı sıra, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, Kırıkkale Üniversitesi Delice Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kamil Kara ve çiftçiler katıldı.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu