Sağlık

1 yılda 312 kişiye ilkyardım eğitimi verildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş 2021-2022 yılları içerisinde 312 kişiye ilkyardım bilgilendirme, 293 kişiye sertifikalı temel ilkyardım ve 47 kişiye temel ilkyardım güncelleme eğitimi verildiğini söyledi.

HABER: YELİZ ERDEM

İl Sağlık Müdürü Ağırtaş, ‘9 Eylül Dünya İlkyardım Günü’ dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Ağırtaş açıklamasında;

“Yaşadığımız sürece çeşitli nedenlerle yaralanmalar veya hastalıklarla karşılaşmamız kaçınılmazdır.  Yaşamımızın çeşitli dönemlerinde,  bulunduğumuz her ortamda kaza ve hastalanma riski taşımaktayız. Bu gibi durumlarla karşılaştığımızda, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Ancak, ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir.  Bu nedenle ilkyardım uygulayacak olan kişilerin,  mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir.

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Birimi, kazalar ve ani hastalık durumunda tıbbi yardım gelinceye kadar yapılabilecek ilkyardım uygulamaları hakkında kişilerin bilgilendirilmesi, vatandaşlarda ilkyardım eğitimlerine yönelik duyarlılık ve bilinç oluşturulması ve her bireyin yaşam kurtarmak amacıyla ilkyardımı öğrenerek, uygulaması için cesaret kazandırılması amacıyla müdürlüğümüze başvuran her kişiye, kurum ve kuruluşlara ilkyardım eğitimi vermektedirler.

Bu kapsamda, 2021-2022 yılları içerisinde 312 kişiye ilkyardım bilgilendirme, 293 kişiye sertifikalı temel ilkyardım ve 47 kişiye temel ilkyardım güncelleme eğitimi verilmiştir.

Hayat sürsün diye… İlkyardımı öğrenin, öğrenmeye teşvik edin. İlkyardım hayat kurtarır” dedi.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu