Manşet

Ankara Yol-İş’de Ali Tuncel İle Devam

Dünyanın en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasının kurulduğu yer olan Kırıkkale’nin sendikacılıktaki başarıları Yol İş Sendikasında da devam ediyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Dünyanın en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasının kurulduğu yer olan Kırıkkale’nin sendikacılıktaki başarıları Yol İş Sendikasında da devam ediyor.

Futbolcu Brezilya’dan, Sendikacı Kırıkkale’den çıkar, sözünün öznesi olan Kırıkkale sendikacılıktaki başarılarıyla göz dolduruyor. Türk Metal Sendikasının kurulduğu topraklar olan Kırıkkale; Mustafa Özbek, Pevrül Kavlak gibi iki önemli genel başkanı çıkartmasının yanı sıra, Türk Metal’de ve diğer sendikalarda da başarılı sendikacılarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Yol İş Sendikası Ankara 2. Bölge Başkanlığına tekrar seçin Ali Tuncel, sendikacılıkta Kırıkkale’nin göğsünü kabarttı. Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bolu ve Düzce İllerinden sorumlu olan Ankara 2. Bölge Başkanlığı seçimi geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Bölge illerinde ki Özel İdareler, Afad, MKE ve Eti Maden Kurumlarında yetkili sendika olma özelliği taşıyan Yol İş Sendikasının Genel Başkanlığını Ramazan Ağar yapmakta.

Ankara Merit Otelde gerçekleşen kongrede renkli anlar yaşanırken, Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar konuşma yaptı. Yöremizin en önemli bozlak ustalarından Taşan Kardeşlerin türküleriyle şenlendirdiği kongre salonunda üyeler ve katılımcılar doyasıya eğlendi. 1990 yılında o zamanki adıyla Köy Hizmetleri olan İl Özel İdaresinde çalışmaya başlayan Ali Tuncel, 2002 – 2006 yılları arasında Yol İş Sendikası Kırıkkale Baş Temsilcisi olarak görev yaptı. Daha sonra Kırıkkale’nin de bağlı olduğu Ankara 2. Bölge Başkanlığında 1 dönem şube sekreterliği, bir dönem de mali sekreterlik yaptı. 2018 yılında yapılan Kongrede Ankara 2. Bölge Başkanlığına seçilen hemşerimiz Ali Tuncel, Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ve 35 Şube Başkanının da katıldığı kongrede tekrar başkan seçildi. Şube Başkanlığına tekrar seçilen Ali Tuncel yaptığı açıklamada “Seçim sürecinde bizleri destekleyen ve bir kez daha bu göreve layık gören tüm üyelerimize ve delege arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kongremize katılan Genel Başkanımız sayın Ramazan Ağar, Genel Merkez yöneticilerimiz, Yol İş Sendikamızın Şube Yöneticilerine ve bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x