Gündem

Atanamayan uzmanlar atama bekliyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu ile uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan uzman çavuşlar kamu kurumlarına atanmak için seslerinin duyulmasını istedi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Kırıkkale İl Başkanı Yasin Atlı siyasilere çağrıda bulundu. Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan’ı ziyaret eden Başkan Atlı ve yönetimi sorunlarını anlatarak destek istediler. Bakan Yardımcısı Can ve Milletvekili Kaplan konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli imzalı olarak gerçekleştirilen açıklamada ise “Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlarız.

Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce eski uzman çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor.

Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, son da olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce uzman çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istiyoruz! Bizi görmezden gelmeyin lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın! İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılması önem arz etmektedir” dedi.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu