Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
2024 Yerel SeçimlerBalışeyhSiyaset

Balışeyh’de şok iddia; Belediye işçilerini kara listeye aldılar!

Seçime 6 gün kala Balışeyh’de işçiler şok yaşadı. İddialara göre Yeniden Refah Partisi adayı Hilmi Şen’i destekleyen 22 işçinin bayram ikramiyesi yatırılmadı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Seçime 6 gün kala Balışeyh’de işçiler şok yaşadı. İddialara göre Yeniden Refah Partisi adayı Hilmi Şen’i destekleyen 22 işçinin bayram ikramiyesi yatırılmadı. Hesaplarına ikramiyenin yatmadığını gören işçiler belediyenin yolunu tuttu. Yetkililerden açıklama isteyen işçilere herhangi bir cevap verilmedi. Toplamda 57 işçinin çalıştığı belediye de 22 işçi Hilmi Şen’i desteklediği gerekçesiyle adeta kara listeye alındı.

22 İŞÇİNİN İKRAMİYESİ YATIRILMADI

Mevcut belediye yönetiminin işçilerin ekmeğiyle oynadıklarını söyleyen Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı Hilmi Şen duruma tepki gösterdi. Şen, karşı tarafın yaptığının doğru olmadığını belirterek, “Biz seçimin sükunet ortamında geçmesini istiyoruz ama rakibimiz işleri iyice çirkinleştirerek adeta bize oy verecek olanları kara listeye aldı. Vatandaş istediğine oy verebilir. İşçinin alın teriyle kazandığı parayı yatırmamak vicdansızlıktır. Bizim kara listemiz yok. Biz seçildiğimizde kimse işinden olmayacak. Ramazan ayında işçinin ekmeğiyle oynayanlar, 31 Mart’ta karşılığını alacak” dedi.

“BİZ KİMSEYİ AYIRMAYACAĞIZ”

İlçede seçmen tercihinin yüzde 90 netleştiğini belirten Hilmi Şen, “Son haftaya girdik. Artık saflar sıkılaşmaya başladı. Seçmenin tarafı da yüzde 90 netleşti. Yüzde 10 bir tarafsız seçmen var. Onları da ikna etmeye çalışıyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz. 31 Mart’ta sandığımızı takip edeceğiz. Biz şehrimize sahip çıkacağız. Balışeyh artık değişim istiyor. Bu değişimi de vatandaşlarımızla yapacağız, birlikte başaracağız. Bu bizim en büyük sloganımız. Ekibimiz hazır. Eşraflarımızla kent konseyi kurup beraber yöneteceğiz. Yönetim için altyapımız hazır. Yönetime geldiğimizde harcanan her kuruş paranın hesabını soracağız. Belediyede çalışan işçilere bayram ikramiyesi yatırdılar. Bizi destekleyen arkadaşlara ikramiye yatırmadılar. 15 yıldır belediyeye emek veren arkadaşlarımız vardı. Keşke bu ramazan ayında arkadaşları ayırt etmeseydiler. Herkesi çoluğu çocuğu var. Biz yönetimde hakkaniyetli olacağız. Kimsenin işiyle ekmeğiyle oynamadan hizmet edeceğiz. Bizim kırmızı çizgimiz Balışeyh. Ayrımcı olmayacağız, herkesi kucaklayacağız” ifadelerini kullandı.

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x