Kültür SanatManşet

“Bu Bir Oyun Değil”

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

“Bu Bir Oyun Değil” isimli tiyatro oyunu Genç Armoni Sanat Merkezi ve Kırıkkale Sanat Tiyatrosu organizatörlüğünde Kırıkkaleli tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.9 NİSAN’DA KIRIKKALE’DE10003082_522188871222876_730032620_n

9 Nisan Çarşamba günü saat 19.30’da Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun, kadın-erkek ilişkilerinde kadının sorunlarını anlatıyor. Oyun boyunca neredeyse tek kişilik bir performans sergileyen ve farklı sınıflara ve özelliklere sahip kadınları canlandıran Begüm Topçu, her kadının sorunlara çözüm buluşunun farklı olduğunu dile getirdi. Topçu, oyunla ilgili olarak “Kadınların, içinde bulundukları sorunların farkına varma dereceleri farklı. Oyun, farklı hikayeler üzerinden anlatılıyor. Bir sürü kadının nasıl davrandığı ile ilgili küçük sahneler var. Kimi yerde izleyici güldürecek kimi yerde de ağlatacak” diye konuştu.

HEPİMİZİN BAŞINDAN GEÇEN HİKAYE

Cantuğ Turay da, oyunun kadının toplumdaki yaşadığı sıkıntıları, kadın sorunlarını anlattığını ifade etti. Turay, “Aslında bu bir oyun değil, hayatın kendisi. Kadın, anne, iş kadını ve eş olmak zorunda. Her yerde bulunmak ve her zaman enerjik olmak durumunda. Bu açıdan oyun, hepimizin başından geçen bir hikayeyi anlatıyor” dedi.

OYUNUN KONUSU

Bir kadın. Hepimiz gibi.Yaşayan , nefes alan,umutları olan bir kadın. Hayalleri ve korkuları arasında yaşama tutunmuş, çocuklarını düşünen bir anne. Kadın erkek ilişkilerine çarpıcı bir bakış açısı getiren BU BİR OYUN DEĞİL hepimizin başına gelen ve yaşadığımız olayları bize bir kez daha hatırlatan Duygusal bir komedi. Yazan: Zeynep Kaçar Yönetmen: Deniz Gökçe Kayhan Oyuncular: Begüm Topçu, Cantuğ Turay.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
4 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fthezo Özcelik
6 yıl önce

Fthezo Özcelik liked this on Facebook.

Haber71Net
6 yıl önce

“Bu Bir Oyun Değil” http://t.co/XqW4qthKz6

Haber71Net
6 yıl önce

“Bu Bir Oyun Değil” – http://t.co/HX5lV1zkLp http://t.co/0jrdBzBQ3V

KirikkaleHM
6 yıl önce

“Bu Bir Oyun Değil” http://t.co/vjodnrr0i4

Başa dön tuşu