Siyaset

Demir, “Kırıkkale’nin Katkısı Yeterli Değil”

Sosyal medya hesabından seçime dair açıklamalarda bulunan Ak Parti eski milletvekili Mehmet Demir, seçim sonuçlarının kendilerini tatmin etmediğini belirtti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Sosyal medya hesabından seçime dair açıklamalarda bulunan Ak Parti eski milletvekili Mehmet Demir, seçim sonuçlarının kendilerini tatmin etmediğini belirtti.

HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Sosyal medya hesabından seçime dair açıklamalarda bulunan Ak Parti eski milletvekili Mehmet Demir, seçim sonuçlarının kendilerini tatmin etmediğini belirtti. Demir, “Kırıkkaleli hemşehrilerim, Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda yüzde 49.5 gibi yüksek bir oy oranı elde etmesi ve milletimizin meclis çoğunluğunu Cumhur ittifakına vermesi Türkiye’nin istikrarı ve güvenliği için doğru adresi bir kere daha teyit etmiştir. Ancak, Kırıkkale’de aldığımız sonuçlar, üzülerek söylemek gerekirse, bizleri tatmin etmemiştir.” Dedi.

YETERLİ DEĞİL

Demir açıklamalarının devamında “Cumhurbaşkanımız, Kırıkkale’de yüzde 59.66 gibi bir oy oranı elde etmiştir. Ancak, milletvekili seçimlerinde yüzde 35.65 oy oranına sahip olmamız, Kırıkkale’nin bu başarıdaki katkısının yeterli olmadığını göstermektedir. Bu durum, Kırıkkale’nin potansiyelinin tam olarak kullanılmadığının bir işareti olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyaset bir iddia işidir ve bizim görevimiz, Kırıkkale’nin potansiyelini en iyi şekilde sonuçlara yansıtmaktır. İkinci turda, Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin geleceği için, her ne sebeple olursa olsun partimize küsmüş, kırılmış, uzaklaşmış ama gönlü bizimle olan daha önce partimizde görev yapmış, oy vermiş tüm hemşehrilerime Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için çağrı yapıyorum.” İfadelerini kullandı.

AŞKINAN KOŞAN YORULMAZ

Demir açıklamalarının son kısmında Neşet Ertaş’ın sözlerini hatırlatarak “Neşet Ertaş’ın dediği gibi; “Aşkınan koşan yorulmaz.” Gelin aşkınan koşalım. Gelin bu ülkenin kaderini terör örgütleriyle masa kuranların eline terk etmeyelim. Gelin 28 Mayıs günü daha güçlü bir Türkiye için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı yapalım. Saygılarımla.” İfadelerini kullandı.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71 Bot

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in robot editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x