Deprem

 • Yaşam
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Deprem Değil Bina Öldürür!

  Kırıkkale Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından, Kırıkkale’de faaliyet gösteren Yapı Denetim Kuruluşlarının temsilcileriyle değerlendirme toplantısı yapıldı.   DAHA HASSAS OLMALIYIZ Düzenlenen toplantıda asrın felaketi Kahramanmaraş depreminde yaşanan acı tabloya dikkat çeken İl Müdürü Atar “Bir kez daha acı bir şekilde tecrübe ettik ki, deprem değil bina öldürüyor. Bunun için şehrimizdeki yapıların denetiminde daha hassas olmalıyız” ifadelerine yer verdi. Yapı Denetim Kanunu ve Uygulamalarına yönelik Kırıkkale Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi. İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Müdürü Uğur Atar, Müdür Yardımcısı Mustafa Karagöz, Şube Müdürü Asım Fatih Durmaz, şube personeli…

  Haberin Detayı
 • Gündem
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Vali Makas’tan Geçmiş Olsun Mesajı

  Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Van’da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem ile ilgili geçmiş olsun mesajı yayınladı. HABER: TAHİR ERDEM Makas mesajında; “Van’da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Deprem Yaralarını Saracağız

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremden etkilenen vatandaşları evlerine oturtuncaya kadar cumartesi pazar dememeden çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Bakan Özhaseki, “Biz bu yaraları saracağız Allah’ın izniyle. Bu konuda azimliyiz.” dedi. KAYNAK:  ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay’ın Altınözü ilçesi Babatorun Köyü’nde Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle ilk etapta inşaat çalışmaları biten 25 köy evinin Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Bakan Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde çalışmalara gece gündüz demeden devam edildiğini ifade etti. “DEPREM TURİSTLERİ FOTOĞRAF ÇEKİNİP GİTTİLER” Bakan Mehmet Özhaseki, törende yaptığı konuşmasında, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde tüm Türkiye’nin…

  Haberin Detayı
 • Kırıkkale
  Kırıkkale’ye Üstün Fedakarlık Madalyası - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’ye Üstün Fedakarlık Madalyası

  Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatlarıyla, 6 Şubat’ta yaşanan depremin hemen ardından harekete geçen, deprem bölgesinde insanüstü gayret ve fedakârlıkla arama kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye ekipleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası’na layık görüldü.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Enkaz Kaldırmak İçin Giden Kırıkkaleli Genç, Tanıştığı Depremzede İle Nişanlandı- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Enkaz Kaldırmak İçin Giden Kırıkkaleli Genç, Tanıştığı Depremzede İle Nişanlandı

  Kırıkkale’den Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine enkaz kaldırma çalışmaları için gelen iş makinesi operatörü Halil İbrahim Akbaş ile Esma Benk 3 ay sonra nişanlandı.

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  Karakuş’tan Yapı Denetim Tepkisi! - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Karakuş’tan Yapı Denetim Tepkisi!

  Demokrasi ve Atılım Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, Samsun Bulvarı üzerinde yapımı devam eden bazı inşaat çalışmalarına tepki gösterdi.

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  Emekli Maaşlarıyla İlgili Karar Resmi Gazete'de - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Emekli Maaşlarıyla İlgili Karar Resmi Gazete’de

  En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması ile geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Konteyner Kentte İftar - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Konteyner Kentte İftar

  11 ilde meydana gelen asrın en büyük felaketi olarak nitelendirilen depremin ilk günlerinden beri merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde koordinatör Vali olarak görev yapan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, konteyner kentte depremzede aileyle birlikte iftar yaptı.

  Haberin Detayı
 • Gündem
  - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  340 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Son 3 ayda 340 terörist etkisiz hale getirildi. Arkasında kim olursa olsun, ister silah, ister helikopter versinler, teröristleri etkisiz hale getirmekte kararlıyız." dedi.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Devlet Depremzedelerin Yanında - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Devlet Depremzedelerin Yanında

  Depremden etkilenenlerin misafir edildiği Kırıkkale Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremzedelerle birlikte iftar etti. Devlet olarak tüm kurum ve kuruluşlarıyla depremzedelerin yanında olduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu “Gençlik ve Spor Bakanlığı tüm ekipleriyle emrinizde ve olmaya da devam edecek” diye konuştu. DEPREMZEDELERE ZİYARET Kırıkkale’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremden etkilenenlerin misafir edildiği Kırıkkale Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdu’na ziyaret etti. Yurdun yemekhanesinde tabldot alıp sıraya giren Bakan Kasapoğlu, masalarına konuk olduğu afetzedelerle iftar yaptı. Yaşanan afetlerin acısını yaşadıklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Bu acıları inşallah bugüne kadar…

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu