fatih ateş

 • Keskin
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Ateş Hayvancılık İşletmelerini İnceledi

  Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş ve ekibi Keskin İlçesindeki tarıma dayalı hayvancılığa dair İşletmeleri bizzat yerinde ziyaret ederek üreticilerden bilgi aldı. HABER: YELİZ ERDEM İl Müdürü Fatih Ateş, Şube Müdürü ve İlçe Müdürüyle birlikte Keskin İlçesinde Besicilik faaliyetinde bulunan Kadir Berk, Yücel Ünlüer ve Yakup Türe’ye ait işletmeleri ziyaret etti. İl Müdürü Fatih Ateş ve ekibi yerinde ziyaretlerinde çiftlik ve ahırlarda detaylı incelemelerde bulundu, üreticilerin sorun ve taleplerini dinledi. İşletme sahipleri yakın ilgisinden dolayı Ateş ve ekibine duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

  Haberin Detayı
 • Çelebi
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ATEŞ HAYVANCILIK İŞLETMELERİNİ ZİYARET ETTİ

  Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş, İlçe müdürü ve teknik personelleriyle birlikte Çelebi’de bulunan hayvancılık İşletmelerini ziyaret etti. HABER: YAKUP ÖCAN ÇÖZÜM VE ÖNERİ SUNULDU Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş, Kırıkkale’nin Çelebi ilçesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların ve yetiştiricilerin sıkıntılarını dinledi ve çözüm önerilerinde bulundu. Beraberinde İlçe Müdürü ve teknik personelleriyle birlikte vatandaşların yetiştiricilik konusunda ne gibi sorunlar yaşadığına dair çözüm üreterek öneriler sundu.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ÖRTÜ ALTI SERA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

  Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ‘’Kop Bölgesinde Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi’’ kapsamında geliştirilen 15 adet seralar üretime başladı. Proje, bölge tarımına canlılık katacak. HABER: YAKUP ÖZCAN ÜRETİMDE CİDDİ ARTIŞ OLACAK Tarıma dayalı ekonomik kalkınma adına önemli bir adım atıldı. Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş,  Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi’ni inceledi. Bu proje, Kırıkkale için tarımın gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Toplam proje bedeli 3 milyon lira, yüzde 70’i Bakanlık, yüzde 30’u ise üretici katkılı kurulan seraların her biri 520 m2, damla sulama sistemleri ve gübre tankları da sera ile birlikte kurularak teslim edildi. Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi, Tarım…

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  YERLİ TOHUMLAR ÇİFTÇİLERE TANITILDI

  Kırıkkale’de yerli tohumlukları çiftçilere tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla yerli tohumlarla demonstrasyon ekimleri yapıldı. HABER: TAHİR ERDEM ÜRETİM VE VERİMİ ARTTIRMAKTIR Yerli ve Milli buğday ve arpa ekimler Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş, Balışeyh Kaymakamı Ramazan Çelebi, İlçe ve Şube Müdürleri ve teknik personellerin katılımıyla yapıldı. Yapılan demonstrasyon ekimleri ile ilgili olarak bilgiler veren İl Müdürü Ateş “2019 yılında Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ‘’Yerli ve Milli Tohumlarımızın Ulaşmadığı Çiftçi Kalmasın’’ sloganıyla yerli çeşitlerimizin çiftçilerimize ektirilerek yaygınlaştırılması çalışması başlatmıştır. Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren Enstitü, Müdürlüklerimiz tarafından tescil ettirilen yerli ve milli çeşitlerin çiftçi şartlarında demonstrasyon…

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ATEŞ BAHŞILI’DA HAVUÇ HASADINA KATILDI

  Tarım Bakanlığının Kırıkkale’de hayata geçirdiği projelerle alternatif ürün yetiştiriciliği sayısında her geçen gün artış gösteriyor. Bu kez Bahşılı ilçesinde bir süre önce kurulan Fatih Dursun Parlak ait Havuç, Marul üretim işletmesinde havuç hasadı yapıldı. HABER: YAKUP ÖZCAN   TAVSİYELERDE BULUNDU Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş Bahşılı ilçesinde yapılan Havuç hasadına katıldı. İl Müdürü Ateş, Müdür Yardımcıları, İlçe Müdürü ve teknik personellerle birlikte Bahşılı İlçesinde Fatih Dursun Parlak işletmesine ait Havuç, Marul üretim ve paketleme tesisini incelediler. İl Müdürü Fatih Ateş, bu işi desteklemeler sözü ile daha da büyütmeleri tavsiyesinde bulundu. Ateş Kırıkkale’de üretim yapmak isteyen her çiftçinin…

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ATEŞ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

  Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, Bem Bir-Sen Şube Başkanı Tuncay Bulut, Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcılarımızdan Murat Açar ile birlikte Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş’i ziyaret etti. HABER: YAKUP ÖZCAN   BAŞARILAR TEMENNİ EDİYORUZ Şube Başkanı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevine atanan Fatih Ateş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Akdoğan; “Sayın İl Müdürümüzü yeni görevinden dolayı tebrik ediyoruz. Bundan önceki görevlerinde olduğu gibi yeni görevinde de başarılar temenni ediyoruz.” şeklinde duygularını ifade etti. Akabinde karşılıklı memnuniyet ifadeleri ile ziyaretimiz sonlandırıldı.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ YENİDEN CANLANDI

  Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş 2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlaması ile çocuklarla bir araya geldi. İzci selamı ile karşılanan Ateş çocuklara tarım hakkında bilgiler verdi. HABER: YAKUP ÖZCAN   NASIL EKİM YAPILIR ÖĞRETİLDİ Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün kampüsünde bulunan Çocuk Tarım Akademisi’ne Kırıkkale Bahçelievler Şehit Ramazan Bekar İlkokulu öğrencileri geldi. İl Müdürü Fatih Ateş’i izci selamı ile karşılayan çocuklar, İl Müdürüyle tarım hakkında sohbet ettikten sonra çocuklara teknik personellerce nasıl ekim yapılacağını ve tarım hakkında bilgiler anlatıldı.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’de çeltik hasadı başladı

  Türkiye’nin önemli çeltik üretim merkezlerinden olan Kırıkkale’de hasat sezonu başladı.  HABER: YELİZ ERDEM Kırıkkale’de çeltikte hasat başladı. Yüksek verimi ve getirisi ile çiftçilerin tercih ettiği çeltiğin hasat edilmesi için biçerdöverler tarlalara girdi. Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş, TMO Baş Müdürü Tuncay Akgöl, Şube Müdürü, Sulakyurt İlçe Tarım Müdürü ve çiftçilerin katılımlarıyla Hasan Hüseyin Yılmaz’a ait çeltik alanında hasat gerçekleştirildi. Daha sonra harman işleme tesisini gezen İl Müdürü Ateş, üreticilerin bol ve bereketli bir hasat dönemi geçirmelerini temenni etti.  

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu