Tarım

ÖRTÜ ALTI SERA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ‘’Kop Bölgesinde Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi’’ kapsamında geliştirilen 15 adet seralar üretime başladı. Proje, bölge tarımına canlılık katacak.

HABER: YAKUP ÖZCAN

ÜRETİMDE CİDDİ ARTIŞ OLACAK

Tarıma dayalı ekonomik kalkınma adına önemli bir adım atıldı. Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Ateş,  Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi’ni inceledi. Bu proje, Kırıkkale için tarımın gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Toplam proje bedeli 3 milyon lira, yüzde 70’i Bakanlık, yüzde 30’u ise üretici katkılı kurulan seraların her biri 520 m2, damla sulama sistemleri ve gübre tankları da sera ile birlikte kurularak teslim edildi. Örtü Altı Tarımının Geliştirilmesi Projesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından projelendirilmiş ve KOP (Konya Ovası Projesi) tarafından %70 oranında hibe ile desteklenmektedir. Projedeki seraların üretime başlaması ile birlikte tarımsal üretimde ciddi bir artış gözlemleneceği öngörülmektedir.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu