Genel

Onu hatırlamak değil, öğrenmek lazım

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle program düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki etkinlik, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle program düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki etkinlik, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

BU ASRI MEMLEKETİNE ANLATAN NADİR ŞAİRLERİMİZDENDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, törende yaptığı konuşmada, Mehmet Akif’in 1921 yılında yazdığı İstiklal Marşı’nın mecliste 4 defa ayakta dinlenerek Türk milletinin marşı olarak kabul edildiğini söyledi.Şairin bu marşın mısralarında milletiyle iftihar ettiğine dikkati çeken Tüfekçi, “Mehmet Akif, içerisinde yaşadığı asrı bütün teferruatıyla gören, anlayan ve bu asrı memleketine anlatan nadir şairlerimizdendi. O, çağdaşı fikir ve edebiyat insanlarından farklı olarak kültür, ahlak, asalet, düşünce bakımından ilim ve irfan sahibi olduğu kadar mücadeleci bir ruha sahiptir. Onu hatırlamak değil, öğrenmek lazım.” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM

Kırıkkale Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Akif’in paltosunu giymek” isimli drama oyunun sahnelendiği programda, İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.Programa, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, il protokolü, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x