Gündem

Haydi Uygulaması Kırıkkale’de Tanıtıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de jandarma ekipleri tarafından, çevreye ve hayvanlara yönelik işlenen suçlarla daha etkin mücadele edebilmek amacıyla vatandaşlara “HAYDİ” uygulaması tanıtıldı.  Ayrıca 65 kişinin cep telefonuna HAYDİ uygulamasını yükledi.

HABER: YELİZ ERDEM

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatı bünyesinde 2020 yılında hayata geçirilen Hayvan Durum İzleme Uygulaması’nın (HAYDİ) vatandaşlara yönelik tanıtım çalışmaları sürüyor.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, hayvanların korunması, hayvan sevgisi ve hayvan hakları bilincinin geliştirilmesi ile toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla, Keskin ilçesi Köprüköy mevkiinde bulunan Çeşnigir Kanyonunda vatandaşlara “HAYDİ” uygulaması hakkında bilgi verip, broşür dağıttı.

Çeşnigir Kaynonunu ziyarete gelen vatandaşlara kültür ve tabiat varlıkları ile çevre ve doğanın korunarak gelecek nesillere aktarılması, çevre kirliliğine karşı uyulması gereken kurallar ile Çevre, Doğa ve Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele kapsamında kullanılan, HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmeler sonucunda parka ziyarete gelen 65 vatandaşın cep telefonuna HAYDİ uygulaması yüklendi.

 

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu