Balışeyh

Jandarmadan Denetim

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timleri, öğrenci taşıyan servis araçlarını yol güzergâhlarında ve okul önlerinde denetledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timleri, öğrenci taşıyan servis araçlarını yol güzergâhlarında ve okul önlerinde denetledi.

DENETİM VE KONTROLÜ YAPILMIŞTIR

Balışeyh İlçesine bağlı Kulaksız Şehit Doğan Yerlikaya İlk/Ortaokuluna öğrenci taşıyan araçların denetimi İlçe J.K.’nı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de katılımıyla Jandarma Trafik Timleri tarafından yapıldı. Toplam (53) öğrenci taşıyan (4) adet servis, yönetmelik hükümlerine göre kontrol edildi. Denetimlerde servislerin Okul Servis Araçları Yönetmeliğine uygun olduğu tespit edildi. Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada “Okulların açıldığı 06 Eylül 2021 tarihten bugüne kadar toplam (45) öğrenci servisinin denetim ve kontrolü yapılmıştır. Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre eksiklikleri bulunan araçlara cezai işlem uygulanmış ve söz konusu eksikliklerin giderilmesi sağlanmıştır. Kontroller sırasında servis şoförlerinin de sorgulamaları yapılarak öğrenci taşımasına engel teşkil eden her hangi bir suç kaydına rastlanıp rastlanmadığı kontrol edilmiştir.”denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x