Karakeçili

Karakeçili Gençlik Merkezine Kavuşuyor

Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Kırıkkale'nin Türkmen ve Yörük Şehri Karakeçili'ye gençlik merkezin ihalesi yapıldığı müjdesini verdi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

BÜYÜK PROJE
Emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, ilçemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yeni projelerimizle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi. Karakeçili insanına hizmet etmekten son derece mutlu olduğunu açıklayan Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve Vali Yunus Sezer’e teşekkür ederek, “Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmamız gerekir. Hoca Ahmet Yesevi Mahallesine Kapalı Spor Salonu altına  420 metrekare alana Gençlik Merkezi yaptırıyoruz. Gençlerimiz burada çeşitli aktivitelere katılacaklar. 2021 yılında faaliyette geçecek alanda gençlerimiz, satranç, bağlama, üniversiteye hazırlık, org, keman sayılamayacak kadar birçok alamda kendilerini yetiştirecekler. Aydemir, Gençlik merkezlerinde birçok etkinliğin olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Gençliğin, doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının kıyaslamasının yapıldığı insan hayatının belki de en kıymetli zaman dilimi.   Gençlik, bir milletin geleceğe dair en kıymetli hazinesidir. Bu nedenle gençler geleceğin ihtiyaçlarına göre yetiştirilmeli, kültürlü ve idealist olmalıdır. İdealist olmayan gençlik rotasız gemiye benzer. Rotası belli olmayan geminin hangi limana demirleneceği meçhuldür. Peygamber Efendimizin yol arkadaşı, dostları genç sahabiler, iyi bir Müslüman olmak için gösterdikleri üstün özveri ve gayret sonunda yolumuzu aydınlatan kandiller olmuşlardır. Bugün gençlerimizde, Karakeçili ve ülkemizin yolunu aydınlatacak kandiller olmalıdır.”

ÇOCUKLARIDA  UNUTULMADI
Gelecek çocuklarla belirlenir diyen Başkan Aydemir, “Çocuklar büyürken bedensel ve ruhsal eğitimler verilmelidir. Bizde mahallelere çocuk bahçeleri yaparak çocuklarımızın eğlene alanları oluşturuyoruz. Çocuklarımız buralarda gönüllerince eğleniyorlar. Bu bizi mutlu ediyor. Oyun, mutlu ve sağlıklı çocuk gelişiminin önemli bir parçasıdır. Çocuğun büyümesi ve sağlıklı gelişmesi için beslenme, barınma, sevgi ne kadar önemliyse oyun da aynı öneme sahiptir.”

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x