GündemManşetSiyaset

‘Keskin’i birlikte kurtaralım’

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Büyük Birlik Partisi Keskin Belediye Başkan Adayı Dede Yıldırım, ilçe meydanında yüzlerce Keskinliye seslendi; “İçler acısı halimiz var. Gelin Keskin’i birlikte kurtaralım” 
‘KESKİN’İ VE KESKİNLİYİ SEVİYORUM’
2İlçe meydanında yüzlerce Keskinliye hitap eden Yıldırım şunları söyledi; “Beni tanıyorsunuz, kısa bir dönem kesken de belediye başkanlığı yaptım. 20 yıla aşkın süredir beni hiç yalnız bırakmadınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben Keskin’i seviyorum, Keskinliyi seviyorum ve Keskinli de beni seviyor. Devlette ve hükümette çok yetkili, büyüklerimiz ağabeylerimiz var. Ama keskin yeterli ve hakkettiği hizmeti alamadı. Keskine değer vermediler. ‘Keskin zaten bizim adamımız, hizmet vermesek de küsmezler, yine de bize oy verirler’ diye düşündüler. Ve birazda haklı çıktılar çünkü siz yine de oy verdiniz.
‘KAYBETMEYİ TATTIRACAKSINIZ’
Ümit ediyorum 30 Mart’taki seçimlerde bunlara kaybetmeyi tattıracaksınız. Tattırmazsak Keskin’imiz kaybediyor, esnafımız kaybediyor, hemşerilerimiz kaybediyor. Keskin hem Osmanlı ve hem de cumhuriyet döneminin en önemli ilçelerinde birisidir.  Büyüklerimiz bilirler Keskin bir ticaret merkezi idi. Ama maalesef Keskin şuan sürekli göç veren bir ilçe haline geldi. Geçim sıkıntısı çeken, esnafı ticari konuda sıkıntı çeken, senedini sepetini ödemekte sıkıntı çeken ve alacağını tahsil edemeyen bir duruma ve konuma geldi.
‘MAHKEMELERİMİZ GİTTİ’
Ülke bazında ilk olarak kurulan ağır ceza mahkemesi, mahkemelerimiz, askerlik şubemiz ve hastanemiz gitti. Okullarımızdaki öğrenci sayımız azaldığı için öğretmenlerimiz gitti. İktidarımız güçlü! Devletimizin ikinci adamı Beşir Atalay var. Tamamen kara kutu. 1 dediğinin iki olma olasılığının olmadığını herkes biliyor. Ancak Keskin gerektiği hizmeti alamadı.
9BUNUN ALTINDAN KİM KALKAR?
Ben becerikli ve çalışkan bir insan olduğuma inanıyorum. Keskin’in girişinin çok kötü olduğunu söylüyorlar. Bunun üzerine Keskin ilçeye yakışır şekilde mutlak suretle yenilenecek ve düzenlenecektir. Kapulukaya barajından arıtılan içme suyunun ortaklık protokolünü ben imzaladım. Şu konunun altını bir daha çiziyorum. Ortaklık protokolü ortaklık demek karda da zararda da birlikte olmak demektir. Keskin’in yüksekliği Kırıkkale ve diğer su alan ilçelerden daha yüksekte ve Keskin’e su enerjiyle geliyor. Yani elektrikle geliyor. Edindiğim bilgilere göre aylık 130 bin civarında elektrik parası gidiyor. Yapmış olduğumuz bir toplantıda 30 bin lira su tahsilatı gerçekleşiyor. Aylık 100 bin elektrik gideri var. Bu konunun altından kim kalkacak? Ne belediye kalkar ne de memleketin zengin kişileri kalkar.
‘YA ORTAK OLURLAR YA DA AYRILIRIZ’
Biz belediye su birliğiyle görüşeceğiz ya zararımıza ortak olurlar ya da oradan ayrılacağız. Keskin civarlarından su tahsis edeceğiz Keskin’imizi susuz bırakmayacağız. Keskin’imiz çarşısı, camisi ve esnafının geldiği durum içler acısıdır. Camilerimizin hepsine belediye tarafından birer görevli koyacağız. Ve camii temizliğini, bakımını çevre temizliğini görevlendirdiğimiz kişi tarafından belediye olarak biz yapacağız. Mezarlıklarımıza taziye yerleri yapacağız. Ve ilçe merkezinde de taziye çadırları bulunacak. Bu çadır hizmeti konusunda kimselere gidip para karşılığı değil, belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Herkesin belediye başkanı olma gayretinde ve çabasında olacağım”

0 0 votes
Haber Değerlendirme
11 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
tum kevenli koyu
tum kevenli koyu
18 Şubat 2014 04:50

Bu secimde tum kevenli koyu olarak dede yildirimin yanindayiz keskininde bu serefli adaminda hakki secim bitti bizce 800 oy bizden hayirli ugurlu olsun

keskinli
keskinli
Reply to  tum kevenli koyu
18 Şubat 2014 22:43

hani bir zamanlar ekmelin peşindeydiniz ne oldu kevenlilerrr
fırıldakmı oldunuz

ilker
ilker
Reply to  tum kevenli koyu
21 Şubat 2014 23:08

sen kımsın hemserım ısmını cısmını yaz kım dıyo kevenlı koyu dedenın yanında dıye kendı adına konus bende kevenlılıyım rabbım bızım oyumusu dedeye nasıp etmez merak etme Bülen ALTINISIK

71li genç
71li genç
14 Şubat 2014 10:37

KESKİNDE CHP KAZANAMAZ DİYENLER ELBETTE KAZANACAĞIZ ESRA HANIMLA AKP ADAYI OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL SONUÇTA GÖNLÜ CHP DEN YANA BU SADECE STRATEJİK BİR HAMLE KAZANDIKTAN SONRA GEREKENİ YAPACAKTIR. HAYDİ KESKİN ESRA BAŞKAN

tum kevenli koyu
tum kevenli koyu
Reply to  71li genç
18 Şubat 2014 04:54

Keskin gibi bir yerde zor esra hanimla cok iyi birinsan olabilir ama baskan olursa keskinde 3 gun durmaz keskin emek istiyor emek luks hayaller projeler degil hem onlari besir atalay bakanimiz yapar devletin2. Adami keskin spor 1. Ligde sular seller bol yiyecek bol is bol

keskinli
keskinli
13 Şubat 2014 15:02

sen önce kendini kurtar keskini baskaları kurtarır

keskinliii
keskinliii
13 Şubat 2014 11:01

evet takip ediyorum ve keskinde hiçbir şeyin değişmediğini görüyorum bu insanlar koyun olmuş nerde o eski keskin ve insanları saygın bi haftaya kadar suyunuz akmıyordu pisliğinizle dolaşıyordunuz şimdi particilerin arkasında biraz insan oldugunuz gösterin şu adamlaraya kanmayın ne olur bülent dede belemişiniz koyun gibi güdülüyorsunuz bırakın bu işleri 10 yıldır akp var bakanınız var ne yapıldı keskine olanıda kapattılar 🙂 ben olsam hiç bir adayı keskine koymam çıkarırım bi tane keskinde yaşayan kimsesiz adamı oturturum o koltaga belediyeyi o yönetsin ne olacakki o kişide fakirde allah korkusu olur yemez bari aklınızı başınıza alın heyy keskinde yaşayan keskinli hemşerilerim….

gurbetçi
gurbetçi
13 Şubat 2014 01:12

şeref namus sözü verip akp ye çalışacağım aday olmayacağım diyen adamın (bülent beyin) şeref ve namusu nereye gitti acabaaaaaaaa???? nasıl güveniyolarsa peşinde koşanlarrrr…

Editör ve gurbetçiye
Editör ve gurbetçiye
Reply to  gurbetçi
18 Şubat 2014 01:27

Editöre sesleniyorum bu dedecilerin Bülent Altınışık a hakaret edip sataşmaktan başka işi gücü yok dede ilk defa Bülent Bey’e atıfta bulunmadan kendini anlatmış bir Bülent Altınışık taraftarı olarak kendisini tebrik ediyor herkes için hayırlısını diliyorum Hak kime uygun görüyorsa zaten alnına yazılmıştır.. Dede bey de Bülent Bey’de inançlı insanlar o yüzden gurbetçi kisvesi altında kişisel haklara hakaret edenleri kişilerin özlüğüne üstü kapalı açık bi şekilde imada bulunanları hakaret edenleri önce Allah’a sonra bu yazıları görmekte atlamış olduğunuz siz editörlerimize havale ediyorum kimse kimseye bir yayın üzerinden hakaret etme hakkına sahip değildir. Bu kaçıncı? Böyle giderse bizde Bülent Bey’in sevenleri olarak… Read more »

gurbetciye
gurbetciye
Reply to  gurbetçi
18 Şubat 2014 14:09

gurbetçi denen korkak sen kimsin ki bülent altınısıgın namusunu serefini sorguluyosun adını soy adını dogruca yaz da biz verelim senin notunu ama yemez o yüzden otur gizli isimler arkasında klavye baskanlıgı yap siyaseti de bilene bırak çok meraklıysan geleydin de aday olaydın sende namus seref senden sorulmuyo da bilinmiyo da bülent altınısık canı nerrdeeennn isterse aday olurrr hadiiiii sana mı hesap vericek sen kimsin? keskin halkı istedi halk oylamasında tam 5 defa yüzde yetmişin üstünde çıktı o da canının istediği partiden aday oldu seni ırgalayan ne gocuntun ne korkun ne biliyon tabi kazanacağını ordan gizli gizli yazıyon bol keseden yemezlerrrrrr… Read more »

m.ali
m.ali
12 Şubat 2014 22:14

BU NASIL SİYASET ANLAYIŞI VATANDAŞI AHMAK ZANNEDERLER
DEDENİN BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ OLMASI AH AHHHHHH…

Başa dön tuşu