Kültür Sanat

Kırıkkale Belediyesi Yaşlıların Yüzünü Güldürdü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen gezide yaşlılar Mevlana Türbesini gezdi.

HABER: YELİZ ERDEM

Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü şehirde yaşlılar ve kadınlara yönelik geziler düzenlemeye başladı. İlk olarak günlerinin büyük bir bölümünü Hüseyin Kahya Parkında bulunan Millet Kütüphanesinde geçiren yaşlılar için Konya gezisi gerçekleştirildi.

Büyüklerimize yapılan hizmetlerin gönülden ve sevgiyle yapıldığını söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Koca çınarlarımızın güzel bir gün geçirmelerini istedik. Belediyemizce rehber eşliğinde gezilerimize devam edeceğiz. Bizim için yaşlılarımıza yapılan her hizmet büyük bir mutluluk kaynağı” dedi.

Kırıkkale Belediyesinin filosuna kattığı yeni tur otobüs ile gerçekleştirilen Konya gezisine ilgi yüksekti. Rehber eşliğinde düzenlenen günübirlik gezinin memnuniyetini yaşayan asırlık çınarların yüzlerindeki gülümseme ise görülmeye değerdi.

Kırıkkaleli yaşlılar gezi kapsamında, Alaaddin Tepesi – Alaaddin Camii, İplikçi Camii ve Şadırvanı, Şeyh Şems Tebrizi Camii ve Türbesi,  Aziziye Camii, Mevlana Türbe ve Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Milli Mücadele Şehitliği ve Konya çarşısını gezdiler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren yaşlılar, organizasyonu düzenleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti.

 

 

 

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu