Manşet

Kırıkkale Müftüsü dualarla göreve başladı

Son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile Kırıkkale İl Müftüsü olarak atanan Mustafa Topal görevine başladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Son yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Kırıkkale İl Müftüsü olarak atanan Mustafa Topal görevine başladı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Bingöl İl Müftüsü iken Kırıkkale İl Müftüsü olarak atanan Mustafa Topal yeni görevine başladı. İl Müftülüğünde düzenlenen programla görevi İl Müftü Vekili Metin Arcaklıoğlu’ndan teslim alan Müftü Topal, “Geçmişten bugüne kadar müftülük görevini yerine getiren tüm hocalarıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim Kırıkkale’mize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Bu kutlu hizmette tüm Din görevlilerimize ve Müftülük personelimize kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı. Akabinde İl Müftü Yardımcısı Ahmet Ekiz’in yaptığı dua ile program sona erdi.

kirikkale-muftusu-dualarla-goreve-basladi-2.jpg

MUSTAFA TOPAL KİMDİR?

1963 tarihinde Aksaray’da doğdu. İlk tahsilini kendi köyü Aksaray merkeze bağlı Boyalı Köyü’nde yaptı. 1983 yılında Niğde’de İmam Hatip Lisesini tamamladı. 1987 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılı Ocak ayında Antalya Gebizli Eğitim Merkezi’nde kursiyer Müftü- Vaiz adayı olarak ilk görevine başladı. Aynı yıl Mart ayında Konya İli Ilgın İlçesi’ne Vaiz olarak atandı. Vaizlik görevi esnasında hafızlığını tamamladı.

EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR

1992 yılında Aksaray İli Sarıyahşi İlçesi’ne Müftü olarak atandı. 1996 yılında Almanya’ya Din görevlisi olarak görevlendirildi. 2002 yılında Almanya dönüşü Gümüşhane Müftü Yardımcılığına atandı. 2004 yılında Mersin İli Bozyazı İlçesi’ne, 2007 yılında yine Mersin İli Erdemli İlçesi’ne, 2012 yılında da Antalya İli Alanya İlçesine, 2018 yılında Bozüyük İlçesine atandı. 01.12.2021 tarihinden itibaren Bingöl İl Müftüsü olarak görev yapan Topal, 22 Şubat 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Kırıkkale İl Müftülüğü görevine atandı.
Mustafa Topal Evli ve üç çocuk babasıdır.

AH ŞU GÖNLÜM ADLI ŞİİR KİTABI

Görevi esnasında Bozyazı, Erdemli, Alanya, Bilecik ve Bozüyük mahalli gazetelerinde köşe yazıları yazdı. Halen Kırşehir’in bir mahalli gazetesinde yazmaktadır. Hece Şairleri Ansiklopedisi’nde şiirleri yer aldı. Kırşehir Valiliğince bastırılan Kırk Şiirle Üç Alperen adlı esere şiirleriyle katıldı. Cumhuriyetin 100. Yılı dolaysıyla hazırlanan “Cumhuriyetin 100. yılında Atatürk ve Cumhuriyet” adlı şiir kitabının ve Bingöl Valiliğince hazırlanan “Bağrımdaki Ateş Gazze” adlı şiir kitabının koordinatörlüğünü yaptı. Aksaray Valiliğince bastırılan Şairlerin Dilinden Yunus Emre adlı şiir kitabını derledi. Gönül Eri ve Çıngı Dergilerinde şiirleri ve yazıları yayınlanmaktadır. “Ah Şu Gönlüm” adlı yayınlanmış bir şiir kitabı, ayrıca yayınlanmamış bir şiir, bir de nesir kitabı bulunmaktadır.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x