GenelManşet

Kırıkkale’de AFAD’a yeni il müdürü

AFAD Kırıkkale İl Müdürlüğünde il müdürü değişimi yaşandı. Bir süredir il müdürlüğü görevinde bulunan Abdullah Sarıçiçek’in yerine Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker atandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

AFAD Kırıkkale İl Müdürlüğünde il müdürü değişimi yaşandı. Bir süredir il müdürlüğü görevinde bulunan Abdullah Sarıçiçek’in yerine Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker atandı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak Kırıkkale’ye atanan Mustafa Türker, göreve başlamadan önce Vali Mehmet Makas’ı makamında ziyaret etti. Vali Makas, AFAD’ın yeni İl Müdürü Türker’e görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, çalışmalarında başarılar diledi.

MUSTAFA TÜRKER KİMDİR?

Mustafa Türker 1969 Malatya doğumlu olup İşletme Fakültesi mezunudur. 1990-2001 yıllarında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yaptı. Malatya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünde 2001 yılı itibari ile Arama ve Kurtarma Teknisyeni olarak göreve başladı. Devamında; Sığınak Tespit ve Denetleme Komisyon Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve Müdahale Şube Şefliği ile Eğitim Uzmanlığı görevlerinde bulundu. Kamu Personeli, öğrenciler ve halka; başta Doğal Afetler olmak üzere, Yangın, İlkyardım, Arama-Kurtarma, İkaz ve Alarm işaretleri, Sığınaklar, KBRN ile Afetler ve Acil Durumlara yönelik farkındalık oluşturulması ve toplumsal bilinç seviyesinin yükseltilmesi konularında eğitim, seminer ve konferanslar verdi. Son olarak Mart ayında 2.Ordu Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere 25 kamu (askeri–sivil) ve özel sektör ile STK’ların katılımıyla icra edilen Doğal Afetler Arama Kurtarma tatbikatının koordinatörlüğünü ve sunumunu yaptı. Kamu ve Özel sektör ile STK’ların arama kurtarma ekiplerinin kurulması, eğitimi ve tatbikatlarının gerçekleştirilmesi; hizmet içi eğitim seminerleri ile aday memur eğitimlerinde eğitmenlik yaptı. Malatya ve çevresinde meydana gelen doğal afetler ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetleri ile bu kapsamda sosyal destek sağlanması görevlerinde bulundu.

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x