Gündem

KIRIKKALE’DE GAZZE’DEKİ ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale merkez Nur Camiinde İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası hayatını kaybeden mazlum Filistinliler için dualar edildi.

HABER: YELİZ ERDEM 

 

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Cuma namazının sonrasında Nur Cami avlusunda toplanan cemaat, saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namaz sonrası cemaat Nur Cami imamı Murathan Önder öncülüğünde topluca dua etti. Cenaze namazına Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda Kırıkkaleli katıldı. Cenaze namazı sonrası açıklamalarda bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Gazze’de insan hakları unutuldu; ibadethaneler, okullar, hastaneler vuruluyor. Aklımız, kalbimiz, dualarımız Filistinle. Kırıkkaleli kardeşlerimizle yekvücut kıyamdayız. Nur Camii’nde cuma namazı sonrası, ağır bombardıman altında şehit olan Filistinli mazlum kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldık. Mekanları cennet olsun” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu