Yaşam

Kırıkkale’nin yöresel lezzetleri tanıtıldı

Yahşihan Mesleki Eğitim Merkezi, Türk Mutfağı Haftası'nı geleneksel lezzetlerimizi tanıtan özel bir programla kutladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yahşihan Mesleki Eğitim Merkezi, Türk Mutfağı Haftası’nı geleneksel lezzetlerimizi tanıtan özel bir programla kutladı.

PELİTE TATLISI DAMGALARINI VURDU

Programda protokol üyeleri ve vatandaşlar bir araya gelerek yiyecek içecek bölümü öğrencilerinin hazırladığı birbirinden lezzetli yöresel tatları tatma imkanı buldu. Etkinlikte, Kırıkkale Pastacılar Aşçılar Kebapçılar Derneği Kırıkale başta olmak üzere meşhur lezzetler arasında yer alan Keskin tava ve tokmak köfte maharetli öğrenciler tarafından hazırlanarak davetlilere sunuldu. Tatlı ihtiyacını karşılamak için de yörede sıklıkla yapılan pelite tatlısı ikram edildi.

kirikkalenin-yoresel-lezzetleri-tanitildi-2.jpg

BU TATLARIN YAŞATILMASI GEREKİR

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü’nün yaptığı açıklamada, Türk mutfağının zenginliği ve çeşitliliğine vurgu yapılarak bu özel haftanın kutlanmasının önemi vurgulandı. Ayrıca, yiyecek içecek bölümü öğrencilerinin hazırladığı yöresel lezzetlerin misafirlere tanıtılması ve geleneksel tatlarımızın yaşatılması hedeflendiği belirtildi.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Program, Yahşihan halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Katılımcılar, yöresel lezzetleri tatmaktan ve Türk mutfağının zenginliği hakkında bilgi edinmekten büyük memnuniyet duydular. Etkinlik, Türk mutfağının önemini ve geleneksel lezzetlerimizin korunması gerektiğini hatırlatarak sona erdi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x