EğitimSpor

Kültür Parkı Buz Pistine ve Bilim Kulesine Dönüştürülecek

Yeni mahallede bulunan Kültür Parkı, Kırıkkale Belediyesi tarafından Buz pateni pistine dönüştürülmeye hazırlanıyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yeni mahallede bulunan Kültür Parkı, Kırıkkale Belediyesi tarafından Buz pateni pistine dönüştürülmeye hazırlanıyor.

GENÇLER İÇİN BUZ PİSTİ

Parkın belirli bir alanı Milli Emlak’a ait olduğu öğrenirken, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Milli Emlak yetkileriyle görüşüp bu alanı Kırıkkale Belediyesi bünyesine katarak Kırıkkale’ye Buz pateni Pisti sahası kazandırmayı amaçlıyor.

BİLİM KULESİ YAPILACAK

Kırıkkale Belediyesi çocuklarımız ve gençlerimiz için modern bir spor dalını Kırıkkale’de hayata geçirirken, buna paralel olarak parkın içinde birde bilim kulesi kurmayı hedefliyor. Parkın içersinde bulunan Kule ise yine gençler için değerlendirilecek. Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile görüşmüştü. Bu görüşmede kuleyi bilim kulesi yapmayı hedeflediklerini Saygılı tarafından Görgün’e iletilmişti. Proje gerçekleşmesi halinde ASELSAN burada teknolojik ürünler sergileyerek, gençler bilimsel deneyler yapacak.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x