Balışeyh

Kurbanlık Taşıyan Araçlara Denetim Yapıldı

Balışeyh ilçesinde Ankara’da ki geçici kurban satış yerlerine götürülen araçlara denetim yapıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Balışeyh ilçesinde Ankara’da ki geçici kurban satış yerlerine götürülen araçlara denetim yapıldı.

Balışeyh İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, jandarma ve polis ekipleri ile birlikte geçici kurban satış yerlerine kurbanlık götüren araçlarda denetim yaptı. Denetlemeler ile ilgili Tarım ve Orman il Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle kurulan geçici kurban satış yerlerinde, hayvan pazarlarında, il içi ve iller arasında hayvan hareketliliği artmıştır. Bulaşıcı hayvan hastalıklarının, bölgesel yada daha geniş çaplı salgınların ve yetiştirici mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla, sevkiyat yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde ve güzergahlarda, günde en az 8 (sekiz) saat olmak üzere mesai mefhumu gözetmeksizin Karayolları Genel Müdürlüğü uhdesinde bulunan Yol Kenarı Denetim İstasyonları ve İçişleri Bakanlığı Kolluk Kuvvetlerinin rutin denetleme yapmakta olduğu yol kontrol noktalarında, İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi Veteriner Hekimleri de denetimlere eşlik etmektedir. Bu kapsamda

Balışeyh İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, D200 Kırıkkale Ankara istikameti kara yolu Şehit Sezai Ergül ilkokulu önünde kurulan kontrol noktasında denetimlerine devam etmektedir” dedi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x