EğitimGündemManşet

Lisede yangın

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Osmangazi Anadolu Lisesi Sivil Savunma Kulübü, Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin desteği ile yangın tatbikatı yaptı.
UYGULAMALI EĞİTİM
Kırıkkale Osmangazi Anadolu Lisesi Sivil Savunma Kulübü Rehber Öğretmeni Mehmet Gökyay´ın daveti üzerine gelen Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Amiri Koray Arslan, İtfaiye Başçavuşu İbrahim Yurtseven ve beraberindeki itfaiye ekibi okul bahçesinde uygulamalı yangın tatbikatı yaptı.
YANAN TÜPÜ SÖNDÜRDÜLER
Tatbikatı öğrenciler, öğretmenler, okul İdarecileri ve personeli takip etti. Tatbikat, yangın alarmının çalması ve okulun süratli bir şekilde tahliye edilmesi ile başladı. Öğretmenleri nezaretinde okulu boşaltıp okul bahçesinde toplanan öğrenciler yanan bir tüpü ve katı yanıcıları nasıl söndüreceklerini izleyerek öğrendiler. Zaman zaman okul müdürü ve cesaretli öğrencilerin de denedikleri tatbikatı herkes merakla izledi.
YANGIN TÜRLERİ VE MÜDAHALELERİ ANLATILDI
Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Ekiplerince yangın çeşitleri, hangi yangın türüne nasıl müdahale edileceği, yangın anında paniğin çok tehlikeli olduğu, yangının nasıl haber verileceği ve yangın anında nasıl davranılacağı tatbikata katılan öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Okul Müdürü Mehmet Yeşilyurt katılımlarından ve desteklerinden dolayıKırıkkale Belediyesi İtfaiye Ekiplerine öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu