Eğitim

Minik Öğrencilerden Unutulmaz Gezi

Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrencileri, değerler kulübü etkinlikleri kapsamında kentin tarihi mekanlarından Çeşnigir Kanyonu ve Sulu Mağara'ya unutulmaz bir gezi düzenledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrencileri, değerler kulübü etkinlikleri kapsamında kentin tarihi mekanlarından Çeşnigir Kanyonu ve Sulu Mağara’ya unutulmaz bir gezi düzenledi.

ÖĞRENCİLER HEYECAN YAŞADI

Öğretmenleri eşliğinde Çeşnigir Köprüsü ve çevresinde keyifli bir gezintiye çıkan öğrenciler, doğanın güzelliklerini keşfetmenin ve tarihi mekanları tanımanın heyecanını yaşadılar. Gezinin ikinci durağı ise Keskin Sulu Mağara oldu. Öğrenciler, mağaranın gizemli atmosferine ve etkileyici sarkıt ve dikitlerine hayran kaldılar. Mağaranın oluşum tarihi ve jeolojik özellikleri hakkında bilgi alan öğrenciler, doğanın mucizelerine tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadılar.

cesnigir2.jpg

ETKİNLİKLER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, bu tür gezilerin öğrencilerin tarihi ve doğal güzellikleri tanımaları, doğa sevgisini ve çevre bilincini geliştirmeleri açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı. Aydın, ayrıca bu gezilerin öğrencilerin farklı deneyimler yaşamalarına ve arkadaşlıklarını geliştirmelerine de katkıda bulunduğunu belirtti.

cesnigir3.jpg

ÖĞRENCİLER UNUTULMAZ GÜN YAŞADI

Geziye katılan öğrenciler, Çeşnigir Kanyonu ve Sulu Mağara’yı çok beğendiklerini ve bu deneyimin onlar için unutulmaz olduğunu ifade ettiler. Öğrenciler, doğanın güzelliklerini keşfetmenin ve tarihi mekanları tanımanın kendilerini çok mutlu ettiğini söylediler. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, bu geziyi organize eden Hasan Ali Yücel İlkokulu idaresi, öğretmenleri ve değerler kulübü üyelerine teşekkürlerini iletti. Aydın, bu tür etkinliklerin devamlılığını sağlayacaklarını ve öğrencilere farklı deneyimler sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x