Gündem

Muhtarlar günlerini kutladılar

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Muhtarlar günü dolayısıyla Kırıkkale Tüm Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen etkinliklerle muhtarlar gününü kutladı. Kırıkkale Valiliği ev sahipliğinde MKE Sosyal Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Sezer,  tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek, programa katılımlarından dolayı teşekkür etti.

DEMOKRASİYE İLK ADIMIMIZ MUHTARLIK SİSTEMİ

Demokrasimizin ilk halkalarından birini oluşturan muhtarlık teşkilatının, devletimizin her noktada gören gözü, duyan kulağı, halkımıza uzanan eli olduğunu kaydeden Vali Sezer,” Muhtarlık bizim idare sistemimizin temelini oluşturuyor ve demokrasiye ilk adımımız muhtarlık sistemi ile oluyor. Dolayısıyla bizim açımızdan bizim sahadaki gören gözümüz, duyan kulağımızsınız. Siz ne kadar iyi görür ve duyarsanız bizde o kadar daha iyi hizmet etme imkanı buluruz” diye konuştu.

EMANET ÇOK AĞIR BİR ŞEYDİR

Millet tarafından muhtarlarımıza hizmet etme sorumluluğunun emanet edildiğini aktaran Vali Sezer “Emanet çok ağır bir şeydir. Emaneti yüklenmekte çok ağır bir sorumluluktur. Dolayısıyla muhtarlarımızın mahallesindeki yoksulu, kimsesizi, bakıma muhtaç yaşlıları, mazlum dediğimiz insanları birebir tanıması lazım. İnsanların kalbine dokunmak, gönlüne girmek lazım. Tevazuu hiçbir zaman bırakmadan, çalışma aşkından, şevkinden hiçbir zaman vazgeçmeden, milletimizin hizmetinde olmalıyız “ dedi. Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Ağa Pehlivanlı’nın teşekkür konuşmasının ardından Vali Sezer, günün anısına Pehlivanlı’ya plaket verdi. Vali Sezer, yemek boyunca muhtarlarla yakından ilgilenerek sohbet etti, sorun ve isteklerini dinledi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x