Eğitim

Öğrenciler hazırladıkları proje ile Türkiye finaline yükseldi

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje, Ankara bölge seçmelerinde 12 bölgeden toplam 119 proje arasından birinci olarak Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje, Ankara bölge seçmelerinde 12 bölgeden toplam 119 proje arasından birinci olarak Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Kırıkkale BİLSEM öğrencileri, Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 14-17 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 53. Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışması’nda biyoloji, coğrafya ve sosyoloji alanlarında 3 projenin sunumlarını gerçekleştirdi.Sosyoloji alanında Selçuk Yurtoğlu’nun danışmanlığını yürüttüğü ve Sıla Tekke’nin sunduğu proje, Ankara bölge seçmelerinde birinci olarak Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.”Öğretmenlerin Pandemi Sürecindeki İnteraktif Medya Etkileşimlerinin İncelenmesi: Mesaj Görmezliği-İleti Duyarsızlığı” adlı araştırma, sosyoloji alanında 12 bölge içinde toplam 119 proje arasından seçilerek finallerde yerini aldı.Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, elde edilen başarıdan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Öğrencilerimizin finale katılma başarısı hepimizi çok sevindirdi. Öğrencilerimizi ve onlara her fırsatta rehberlik ve danışmanlık yapan öğretmenlerimiz ile BİLSEM Müdürü Necmettin Yumuşak’a gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Temennimiz, inşallah bu sevinci finalde de aynı şekilde hep birlikte yaşarız. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Daha güzel başarılar bekliyoruz” dedi.BİLSEM Müdürü Yumuşak da, öğrencilerin proje kapsamında büyük bir özveri ile uzun süredir yapmış oldukları araştırma ve çalışmaların sonucunda bu sevindirici sonuca ulaştıklarını söyledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x