Siyaset

Öztürk: “Kurban; Paylaşma Ve Dayanışmadır!”

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Kurban Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bayramlarımız Türk milletinin barış, huzur, kardeşlik ve kaynaşma hazinesidir” dedi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Kurban Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bayramlarımız Türk milletinin barış, huzur, kardeşlik ve kaynaşma hazinesidir” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN MANEVİ GÜVENCESİDİR

Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Dini ve milli bayramlarımız bizi biz yapan, bizi kökümüze tarih ve maneviyatın kılcal damarlarından geçerek bağlayan, bununla da kalmayıp muazzez kucaklaşmaları tahkim ve takviye eden müstesna dönemlerdir. Bayramlar tıpkı bayrak gibi bağımsızlığın simgesi, birlik ve beraberliğin manevi güvencesidir. Bağımlı, tutsak, yenik ve sömürgeleşmiş toplum veya milletlerin ne kutlayacakları bir bayramı ne de ulaşacakları bir istikballeri vardır.”

İSTİKRARSIZLIK İÇİNDE BOCALAMAKTADIR

“Bayramlarımız Türk milletinin barış, huzur, kardeşlik ve kaynaşma hazinesidir. Filistin, Doğu Türkistan, Kerkük, Türkmeneli Huzura Kavuşsun! Ne üzücüdür ki, Türk ve İslam coğrafyaları bugün istikrarsızlık içinde bocalamaktadır. Yüz milyonlarca masum soydaşımız ve din kardeşimiz emperyalist ve Siyonist emellerin operasyonlarıyla boğuşmaktadır. Nerede bir mazlum varsa, nerede hakkı yenmiş, barış ve huzura susamış bir mağdur bulunuyorsa Türkiye bütün gücüyle oradadır.

HERKESİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

“Kalbimizle, yüreğimizle ve elimizle mazlumların her daim yanında en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Mübarek Kurban bayramını idrak edeceğimiz bu müstesna günlerde küslüklerin bitmesi, huzur ve sükûnetin dalga dalga yayılması, hastaların şifa bulması dileğiyle tüm hemşehrilerime, Aziz Türk Milletine ve İslam Âlemine hayırlı bayramlar dilerim. Allah birliğimizi aratmasın, dirliğimizi azaltmasın, var olan düzenimizi hiçbir zaman aksatmasın” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x