3. Sayfa

Polis sandığı dolandırıcıya paralarını kaptırıyordu, son anda kurtuldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de dolandırıcının hesabına para yatırmak için ziynet eşyalarını kuyumcuda bozdurmak üzere olan kadın, polis ekipleri sayesinde dolandırılmaktan son anda engellendi.

HABER: TAHİR ERDEM

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale’nin Çullu Mahallesi’nde yaşayan 66 yaşındaki Şerife Ü. isimli kadını telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan bir şüpheli, oğlunun bir suça karıştığı için İBAN numarasına para göndermesi gerektiğini ve kendisini savcılığın emirleri doğrultusunda aradığını belirtti.

Bunun üzerine Şerife Ünver, 3 adet 22 ayar bilezik ve 3 adet tam altını bozdurmak üzere dolmuşla çarşı merkezine hareket etti. Yaşananları takip eden kızı annesinin durumunu polise bildirdi.

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kısa sürede harekete geçerek kadının eşkâlini kentteki kuyumculara bildirdi ve dolmuş sürücüleriyle de irtibata geçti.
Kadının altınlarını bozdurup, parayı şüphelinin verdiği hesaba yatırmak için kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir kuyumcuya geldiği bilgisine ulaşan polis ekipleri, kadını dolandırılmaktan son anda kurtardı.

Ekiplerle birlikte şikayet için İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen kadının ifadesi sonrası altınları da kendisine teslim edildi.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu