Gündem

TIP FAKÜLTESİ AKREDİTASYON BELGESİ KAZANDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Kulak Burun Boğaz-Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlik Kurulu’nun yaptığı değerlendirmeler sonucunda yeniden akredite edilerek akreditasyon belgesi alma başarısı gösterdi.

HABER: TAHİR ERDEM

Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nın, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlık eğitiminde yeterliğini gösteren ve 5 yıl süreyle geçerli olan akreditasyon belgesi, 01 Eylül 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, 2016-2021 yılları arası için ilk akreditasyon belgesi almıştı. Akreditasyon Belgesi, 44. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nin açılış program etkinlikleri kapsamında, 15 Kasım 2023 tarihinde, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Cenk Ecevit ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Akreditasyon Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Aslı Şahin Yılmaz tarafından, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Bayar Muluk’a verildi.. Tören esnasında, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. Ela Cömert, Doç. Dr. Burak Mustafa Taş ve Arş. Gör. Dr. İrem Altuntop da salonda hazır bulundu.

KBB Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Bayar Muluk, Prof. Dr. Ela Cömert, Doç. Dr. Ziya Şencan ve Doç. Dr. Burak Mustafa Taş görev yapıyor.. 11 araştırma görevlisi doktor da KBB Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine devam etmektedir. Akreditasyon sürecinde, öğretim üyelerinin tüm bilimsel çalışmaları (yayınlar, projeler, atıflar, kitaplar, kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası kongre sunuları, vs), kliniğin asistan eğitim programı, eğitim toplantıları, kliniğin teknolojik cihaz olanakları, poliklinik ve yatan hasta sayıları, ameliyat sayıları ve ameliyat grubu, araştırma görevlisi doktorların yaptığı ve asiste ettiği işlemler ve ameliyatlar, araştırma görevlisi doktorların seminerleri, katıldıkları kongreler de dahil olmak üzere çok detaylı bir inceleme yapılmıştır. Araştırma görevlisi doktorlardan da ayrı ayrı geri bildirim alındığı inceleme sonucunda Tıp Fakültemiz KBB Anabilim Dalı’nın yeniden Akreditasyon Belgesi alması uygun görüldü. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı öğretim üyelerimizi ve araştırma görevlilerimizi yeniden akredite olmaları nedeniyle kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu