Yaşam

VALİ MAKAS, HAFIZLIK KUR’AN KURSU İNŞAATINI İNCELEDİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, yapımı devam eden Kırıkkale Bölge Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu.

HABER: YAKUP ÖZCAN

GELENEKSEL MİMARİ YAPI

Osmangazi Mahallesinde yapımı devam eden 200 öğrenci kapasiteli Bölge Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Makas, İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Odaları  tek tek gezen Vali Mehmet Makas incelemelerde bulundu. Osmangazi Mahallesinde inşasına başlanan Kırıkkale Bölge Hafızlık Erkek Kuran Kursu 4473 metrekare arsa alanı içerisinde bodrum katında birbirine bağlanmış 2 bloklu bir yapı olarak tasarlandı. Geleneksel mimariden esinlenen yapı kompleksinin iç mekanları öğrencilerin 24 saat kullanımı düşünülerek birbiriyle ilişkili ve sade bir mimari şemayla çözüldü. Yapı Eğitim (A Blok) ve Yurt (B Blok) blokları olmak üzere iki bloktan oluşuyor. Ziyarette, TDV Kırıkkale şubesi  görevlisi Yusuf Öztemel de hazır bulundu.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu