ManşetSiyasetYaşam

‘Yeni yılda aydınlığa yürüyoruz’

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanı Ziya Kavlak yeni yıl kutlama mesajı yayınladı. Kavlak, “Yeni yıl demek, yeni bir başlangıç demektir. Daha mutlu, daha huzurlu bir gelecek için çok büyük sorumluluk üstlenmek demektir. Biz CHP olarak bu sorumluluğu üstlenmeye hazırız” dedi.

‘YENİ BİR BAŞLANGIÇ’

Kavlak kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yeni yıl demek, yeni bir başlangıç, yeni bir umut ve umutları yeşertmek için çok çalışmak, daha güzel bir yıl, daha mutlu, daha huzurlu bir gelecek için çok büyük sorumluluk üstlenmek demektir. Biz CHP olarak bu sorumluluğu üstlenmeye hazırız. Ama biliyoruz ki, dünü bilmeyen geleceği kuramaz. Dünden ders almayan, hukuku egemen kılmayan geleceğe yürüyemez. O nedenle, ozanımızın deyişiyle ‘Gide de gelmeye’ diyeceğimiz  kötü seneyi, Yani, nasıl bir 2013’e veda ettiğimizi hatırlayalım. AKP’li 2013’ü, Başbakan’ın, Bakanların, Bakan çocuklarının, bürokratların ve AKP yandaşlarının adının karıştığı  yolsuzluk, kara para aklama, rüşvet alıp verme operasyonu ve, bu  operasyonları engelleme, delilleri karartma, ayrıca   yargıya müdahale girişimleriyle geride bırakıyoruz.

‘ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR’

Ama hepimiz çok iyi biliyoruz ki, AKP İktidarı ne kadar şal örtmek isterse istesin yolsuzlukları, ne kadar delil kararttırırsa kararttırsın  kara para aklamalarını, ne kadar ayakkabı kutusuna doldurursa doldursun rüşvet alıp vermeleri ve, ne kadar yargıya müdahale, ne kadar  yasal düzenlemelerle yeni zırhlar icad ederlerse etsinler, operasyonlarda adı geçenleri hesap vermekten kurtaramayacaklar. Ucu kime dokunacaksa dokunacak ve ‘Hedef benim’ diyen de,  hesap vermekten kaçamayacak. Çünkü, takke düştü kel göründü ve artık mızrak çuvala sığmıyor. Çünkü bu gök kubbenin altında hiç birşey sonsuza kadar gizli kalmadı, gizli kalmıyor.

‘…EMRİ BEN VERDİM DİYENİ’

O nedenle, 11 yıllık iktidarında milletine, aydınına, gazetecisine, bilim adamına, siyasetçisine, ordusuna komplo kuranları, kurduranları, Türkiye’ye sonuçlarıyla birlikte, Silivri toplama kampı ayıbını yaşatanları, acından ölen, soğuktan donan çocuklarımızla, Uludere’de katledilen vatandaşlarımızın acısını yüreğinde duymayanları, mütedeyyin insanlarımızın fitrelerini, zekatlarını çalanları himaye edenleri, özel hayatıma müdahale etme, çevreme, doğama, ağacıma dokunma  diyen gençlerimizden yedisini öldürten, 11’inin gözünü çıkarttıran ve vicdanı sızlamadan ‘emri ben verdim’ diyeni, Türkiye’yi yalnızlaştırarak, selam vereceği tek komşu bırakmayanı, Irak’ta Müslüman kadınların ırzına geçen işgalci askerlere başarılar dileyeni, Suriye’de Müslümanın Müslümanı öldürmesi için her türlü şer ocağıyla  kucaklaşanı, Kaddafi’nin lincine çanak tutanı, kardeşim dediği ve ailece tatil yaptığı biri ile, Rahmetli Erbakan dahil,  hocam dediği, elini öptüğü, önünde eğildiği herkesi arkadan hançerleyeni…

‘İÇİNE BATTIĞI KARANLIKTA BIRAKIYORUZ’

‘Yüzde elliyi içerde zor tutuyorum’ diye vatandaşlarımızı böleni, ‘Camide içki içtiler, Kabataş’ta kucağında çocuğu olan tesettürlü bir kadını dövdüler’ diye yalan söyleyerek, çatışma tohumları ekeni, Hırsızın, yolsuzun, kara paracının ve rüşvet alıp verenin peşinden koşan savcının polisin yolunu keserek, dosyalarına el koyarak, hırsızı bırakıp savcının polisin peşine düşeni, eski yılda, yani 2013’te, içine battığı karanlıkta bırakıyor ve  yeni yılda aydınlığa yürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm insanlığa barış, huzur, refah, mutluluk diliyor, yeni yılın Kırıkkale’mize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu