ManşetSiyaset

Atalay başbakan olabilir

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Recep Tayyip Erdoğan’ın köşke çıkması halinde başbakan olabileceklerin isimlerini açıkladı.
BEKLENTİM VE TALEBİM YOK
Şahin, Recep Tayyip Erdoğan’ın Köşk’e çıkması halinde kimin Başbakan olacağı yönündeki soruyu da cevapladı. Başbakan’ın cumhurbaşkanı adayı olacağı sonucuna varırsak bu istişareler sonucunda Başbakan kim olacak, kongrede genel başkanlığa kim gelecektir. Bu görevlerle ilgili beklentim ve talebim yok.
ARKADAŞLARDAN BİRİ SEÇİME KADAR BAŞBAKANLIK YAPABİLİR
Ancak Başbakanımız, cumhurbaşkanı adayı olursa ve seçilirse Başbakanlığı bırakacak. Bu durumda Başbakan yardımcısı arkadaşlardan birinin seçime ya da kongreye kadar Başbakanlık yapması mümkündür. Bu konunun da cumhurbaşkanlığı kadar önemli diye düşünüyorum. Sayın Arınç ‘’Başbakanımız cumhurbaşkanı adayı olursa seçileceğine inanıyorum. Gönlümden geçen de Gül’ün Başbakanlık görevine gelmesidir’’ demişti. Ben de hala aynı hissiyatta olduğumu söylemek isterim.
4 BAŞBAKAN YARDIMCISI VAR
Mehmet Ali Şahin’in açıklaması sonrasında gözler Başbakan Yardımcılarına çevrildi. Bakanlar Kurulu’nda 4 Başbakan yardımcısı bulunuyor. Bu isimler Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay ve Emrullah İşler.
 

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Yazgı
6 yıl önce

En yakın ve en likayakat li kişi olması nedeni ile olmaması için bir sebep yok, olabilir değil olmalı.Hemşehrimiz ve Ağabeyimizle ben şahsen gurur duyuyorum.Allah c.c. yolunu açık etsin, yardımını esirgemesin.

Başa dön tuşu