Gündem

Çocuklar hatalı araç süren ebeveynlerine kırmızı düdük çalacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük projesi kapsamında, araçlardaki çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıtıldı. Kırıkkale İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hacı Ömer Aktürk “Çocuklarımızdan, baba veya anneleri emniyet kemeri takmadığında, hız veya kırmızı ışık ihlali yaptığında düdüğü öttürerek uyarmalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

KIRMIZI DÜDÜK PROJESİ

Kırıkkale’de ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük projesi’ kapsamında Kırıkkale’deki yol uygulamasında çocuklara düdük dağıtıldı. Proje kapsamında Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki yol uygulamasında, trafik polisleri araçlardaki çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıtarak onları bilgilendirdi. Uygulamaya katılan Kırıkkale İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hacı Ömer Aktürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük projesini başlattıklarını söyledi. Araçlardaki çocuklara kırmızı renkli düdük vererek, ihlal yapan baba veya annenin düdükle uyarılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Aktürk, “Çocuklarımızdan, baba veya anneleri emniyet kemeri takmadığında, hız veya kırmızı ışık ihlali yaptığında düdüğü öttürerek uyarmalarını istiyoruz. Bu tür uygulamalarla muhtemel trafik kazalarının önlenebileceğine inanıyoruz. Bunun geçmişte güzel örnekleri var. Çocukların etkisinin çok fazla olacağını biliyoruz” ifadesini kullandı.

 

27 EKİPLE KONTROLLERİMİZİ SAĞLAYACAĞIZ

Aktürk, Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat seyahat edebilmeleri amacıyla bir dizi önlem aldıklarını da ifade etti. Kırıkkale’nin ülkenin doğusu ile batısı arasında bir köprü olduğunu dile getiren Aktürk, “Kırıkkale, Ankara bağlantılı olmak üzere Karadeniz’e, Doğu Anadolu’ya ve Güney Doğu Anadolu’ya giden 43 ilin bağlantı noktasında. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da yoğunluk yaşayacağız. Bayram tatili süresince günde 100 bin aracın kentten geçeceğini tahmin etmekteyiz. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün talimatlarıyla trafik akışını olumsuz etkileyebilecek kavşakları, transit geçişleri sağlayabilmek adına kapatacağız. Trafik ışıklarının da süre ayarlamasını yapacağız. Kaza noktası dediğimiz kara noktalarda ekiplerimizi görünür hale getirmeye çalışacağız. Tüm ilimizde 27 ekiple kontrollerimizi sağlayacağız. Bu bayramda da yine drone uçurarak havadan karayollarımızın takibini yapacağız” dedi. Araç sürücüleri de başlatılan projeden memnun olduklarını belirtti.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx