Gündem

Servisçileri zorlayan düzenleme ertelendi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkaleli servisçilerin de merakla beklediği servis araçları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Servisçileri zor duruma düşürecek düzenlemenin ertelendiğini söyleyen Kırıkkale Servis Araçları ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Behsat Yerlikaya, korsan yasasının da yakın zamanda çıkacağını hatırlattı.

ERTELEME YAPILDI

Okul servis araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta emniyet kemeri ve gerekli koruyucu tertibat ile her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistem bulundurma, iç ve dış kamera sistemi ile en az 30 gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı zorunluluğuna ilişkin verilen süre uzatıldı. Ayrıca, fabrika çıkışında üzerinde mevzuata uygun renkli cam olan araçlar için getirilen “İç mekanı gösteren beyaz cam zorunluluğu”na ilişkin süre ise 3 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Söz konusu yönetmelik hükümleri İçişleri, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanları tarafından birlikte yürütüleceğini hatırlatan Kırıkkale Servis Araçları ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Behsat Yerlikaya “Yoğun çalışmalarından dolayı Genel Başkanımız Fevzi Apaydın ve oda başkanlarıma yönetim kuruluna teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

KORSAN YASASI ÇIKIYOR

Servisçi esnafını zor durunda bırakan korsan araçlar konusundaki Korsan Yasasının da yakında bir zamanda çıkacağını hatırlatan Başkan Yerlikaya “Düzenleme TBMM’ye geldi. Yapılacak yeni düzenlemeyle, Servis (S) plakası olmayan araçlar 5 bin TL ceza 6 gün park cezası verilecek. Bu düzenlemeyle korsanın önüne geçilmesini bekliyoruz” dedi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x