ManşetSiyaset

İçilmeyen suya 600 bin harcanıyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mahir Yılmaz, mevcut belediyenin İçme Su Arıtma tesisinin aylık 600 Bin TL masrafı olduğunu açıkladı.


STK’LARA ZİYARET
Saadet Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mahir Yılmaz, Kırıkkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Kürşat Gürtemel, Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik ve Petrol İş Şubesi Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer’i ziyaret etti. 2014 yerel seçimleri öncesinde çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğünü belirten Yılmaz, kentte seçim çalışmalarının demokratik bir ortamda geçtiğini söyledi. Adayların birbirlerine karşı iyi niyetli olduğunu ve olumsuz bir söylemin içine girmediğini belirten Yılmaz, adayların kendisini olumsuz bir ortama çekmediği sürece, kendisinin de diğer adaylarla ilgili açıklama yapmayacağını bildirdi. Kırıkkale Belediyesi’nin doğrusundan çok yanlışı olduğunu belirten Yılmaz, vatandaşların içemediği suya aylık 600 Bin TL masraf yapıldığını açıkladı.
‘BÖYLE BİR ANLAYIŞ YOK’
Vatandaşların 50 TL normal suya, 50 TL’de içme suyuna para verdiğini bildiren Yılmaz, göreve geldikleri zaman su arıtma tesisini yeniden dizayn edeceklerini ve kent halkının çeşmelerden iyi su içeceğini belirtti. Belediye’nin yaptığı ve ultra proje olarak nitelendirdiğini mezbanenin ise 13 Bin TL’ye yapıldığını ancak aylık 9 Bin TL’ye kiralandığını belirten Yılmaz, dünyada hiçbir yerde böyle bir anlayışın olmadığını kaydetti.
‘BU ŞEHİRDE YAŞANMAZ’
Kırıkkale’de her şeyin sorunlu bir şekilde devam ettiğini belirten Yılmaz, trafik, otopark, ulaşım, çöp, yol gibi problemlerin bir an önce aşılması gerektiğini belirterek, “Bir dönem daha geçerse, bu şehirde yaşanmaz” dedi.  Her gelen Belediye Başkanı’nın günü kurtardığını ancak ileriyi düşünmediğini belirten Yılmaz, önümüzde ki günlerde ileriyi düşünecek projelerinin de açıklanacağını ifade etti. Şehrin plansız bir şekilde yapılaştırıldığını, yatırımların çoğunun Kırıkkale dışına gittiğini belirten Yılmaz, yatırımın hep Yahşihan Bölgesi’ne yapıldığını söyledi. Hastanenin, üniversitenin ve yeni yapılanmanın Yahşihan’da olduğunu belirten Yılmaz, vatandaşların ulaşım yönünden ilçeye gitmekte sıkıntılar çektiğini iddia etti.Yahşihan’ın iyi bir şekilde geliştiğini ve kentin Paris’i olduğunu belirten Yılmaz, Kırıkkale’nin de aynı şekilde olması için 30 Mart’ta sandıkta Saadet Partisi’ni seçin uyarısında bulundu.
MASA BAŞINDA KAYBETTİK
Kent genelinde yapılan kamuoyu araştırmalarında ve anketlere başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Yılmaz, kendilerini olan güvenlerini tam olduğunu ve seçimi kazanacaklarını iddia etti. Yılmaz, Kırıkkale’nin artık kaderinin değişmesi gerektiğini ve yapılacak olan projelerle kentin gelişmesi gerektiğini ifade etti. Geçmiş dönemde sandık başında kaybettikleri seçimi bu dönem kazanacaklarını iddia eden Yılmaz, bu konuda önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.  Geçtiğimiz dönemde iktidarın gücüyle mücadele ettiklerini belirten Yılmaz, o dönem masa başında oyları götüren bir zihniyetle savaştıklarını ve seçimi masa başında kaybettiklerini açıkladı.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
0 0 votes
Haber Değerlendirme
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ramazan
Ramazan
5 Şubat 2014 19:27

Allah yar ve yardımcınız olsun başkanım.30 Mart’a kadar durmadan ev ev kapı kapı gezeceğiz.Gayret bizden tevfik Allah’tan.

Başa dön tuşu