Yaşam

Kaş yaparken göz çıkartmak bu olsa gerek

Elazığ Sivrice merkezli 6.8’lik depremle ilgili tahminleriyle gündeme gelen Prof. Dr. Naci Görür’ün Kırıkkale’yle ilgili yorumları Kırıkkale’de endişe yarattı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Elazığ Sivrice merkezli 6.8’lik depremle ilgili tahminleriyle gündeme gelen Prof. Dr. Naci Görür’ün Kırıkkale’yle ilgili yorumları Kırıkkale’de endişe yarattı. Görür’ün, Ankaralıları rahatlatıcı açıklama yaparken, Kırıkkale ‘yi işaret etmesi Kırıkkale’de tedirginlik yarattı.

BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Kendisine ait sosyal medya hesabından başkentlilere mesaj gönderen Prof. Dr. Naci Görür, “Arkadaşlar, bizzat Ankara’yı ciddi şekilde tehdit eden bir fay sistemi yok. Bu kent ancak kuzeydeki Kuzey Anadolu Fayındaki depremleri veya doğusundaki Kırıkkale’de olabilecek depremleri sadece hisseder. Kimse endişe etmesin” ifadeleri kullandı. Açıklama Kırıkkaleliler tarafından endişeyle karşılanırken, konu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kimi Kırıkkaleliler de durumu kaş yaparken göz çıkartmaya benzetirken, açıklamalara gepki gösterdiler.

TEDİRGİN ETMENİN ANLAMI YOK

Duruma tepki gösteren uzmanlar “Günümüz şartlarında depremin ne zaman olacağını belirleyen bir teknoloji yok. Kesinlikle bu tür demeçlere, dedikodulara itimat etmesinler ama bu demek değildir ki şimdi deprem olmayacak. Olacak demek kesinlikle mümkün değil. Bunlar sadece medyatik olma hevesinde olan kişilerin söylediği bir söz olarak tabir edilebilir. Böyle bir açıklamayla insanları tedirgin etmenin bir anlamı yok” ifadesine yer verdiler.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı