Eğitim

KKÜ’nün Yurt Dışı Ziyaretleri Devam Ediyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan ve İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Mecit Çekinkaya, Amerika Birleşik Devleti ziyaretleri kapsamında Baton Rouge’da bulunan ve anaokulundan liseye kadar eğitim veren Brighter Horizon Okullarını ziyaret etti. Yeni yapılan binalarına taşınmak için hazırlıkları devam eden Brighter Horizon Okulu yetkilileri, Rektörümüz ve beraberindeki heyeti kabul etti.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Okul Müdürü Dr. Anwar Hamdi’den okul hakkında bilgi alan Rektör Ersan Aslan, farklı seviyelerdeki sınıfları ziyaret ederek öğrencilere hediyeler dağıttı. Ziyarette Rektörümüz, Brighter Horizon Okul Müdürü Dr. Anwar Hamdi’ye İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi kitabının İngilizce baskısını hediye etti.

Brighter Horizon Okulları ziyaretinin ardından Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, İBTAV Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Mecit Çetinkaya, Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler Başkanı Zeynep Başer, Southern Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Dr. Osman Kandara ve Southern Üniversitesi Study Abroad programı sorumlusu ve Türkçe öğretim elemanı Dr. Mehtap Kandara, Louisiana Eyaleti Temsilcisi Dr. Barbara Carpenter’in daveti üzerine Louisiana State Capitol binasını ve valiliği ziyaret etti.

Düzenlenen programda Louisiana Eyaletinin tarihi ve meclis çalışmaları hakkında bilgi edinen Rektör Aslan ve beraberindeki heyet, Dr. Barbara Carpenter’a bu özel davet ve ilgisinden dolayı teşekkür etti. Rektör Aslan, Louisiana İş ve Sanayi Komitesi Başkanına şehrimizin tarihi simgelerinden Çeşnigir Köprüsü’nün resmedildiği çini tablo hediye etti.

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu